שרותי נוטריון אקספרס

משרד עורכי דין ונוטריון משה אלפסי
שירותים ותרגומים נוטריונים - 03-7266666
נוטריון - המדריך השלם
נוטריון - ערך מוסף
נוטריון - שירותים ותרגומים 03-7266666

באילו מקרים נדרש ליווי משפטי של עו"ד?

תחום המשפטים הינו תחום רחב היקף וכולל בתוכו מגוון דגשים ונקודות. כמעט בכל נקודה בחיינו אנו עשויים להיתקל במצב לא הוגן ואפילו עבירה על החוק. אם לא למדתם את תחום המשפטים קרוב לוודאי שתמצאו את עצמכם חסרי אונים ומתוסכלים לא אחת ולכן קשה להגדיר חד משמעית באילו מקרים נדרש ליווי משפטי של עו"ד. ניתן לומר כי ייעוץ של עורך דין יכול לסייע כמעט בכל החלטה והתלבטות בחיינו מכיוון שתחום עיסוקם של עורכי דין רחב מאוד וקשור גם לנושאים משפחתיים, חברתיים, תחבורה, פלילי ועוד ועוד.

מקרים נפוצים המצריכים ייעוץ של עורך דין

במידה ורכשתם או מכרתם דירה לפחות פעם אחת בחייכם וודאי נעזרתם בעורך דין. בעת ביצוע עסקאות נדל"ן ומקרקעין ישנו שלב בו חייבים לשכור את שירותיו של עורך הדין. אמנם לא מחייבים אותנו לבחור בעורך דין מתחום הנדל"ן אך רצוי מאוד שיהיה כזה משום שעו"ד שאינו מתמחה בנושא זה עלול להחסיר מכם פרטים חשובים בשל חוסר מיומנות וידע. התייעצות עם עורך דין לפני חתימה על חוזה קניית או מכירה דירה הינה חובה – עורך הדין יוכל להדגיש בפניכם את כל מה שלא נראה בענינו. בנוסף, עורך הדין יכווין אתכם כיצד להתנהל, יציין מהן הזכויות והדרישות העומדות לצד העסקה וידאג לייצג אתכם אל מול הצד השני. יתרה מכך, במידה והחוזה אינו כתוב כראוי או מכיל סעיפים שאינם לטובתכם, עורך הדין יאיר את עינכם ויסביר כיצד נכון יהיה להתנהל בהמשך.

נהוג לפנות לעורך דין כאשר אנו מרגישים שהצד שמולו אנו מתמודדים הוא חזק יותר ו"ידו על העליונה". למשל ייעוץ של עורך דין לפני חתימה על הסכם עם רשת זכיינות הינו בגדר חובה. תחום הזכיינות תופס תאוצה בשנים האחרונות ויש לו יתרונות רבים אך בטרם חתימה על הסכם עם רשת גדולה ומיומנת אשר יודעת לעמוד על זכויותיה – חשוב לוודא גם את זכויותיכם. עורך דין המתמחה בתחום זה יידע להנחות אתכם איך להתנהל אל מול הרשת, עמה תצטרכו לנהל משא ומתן מדי יום. לפעמים האדם הקטן לא יכול לראות את מה שרשתות גדולות ומנוסות מבחינות בו בקלות ולכן תפקידו של עורך הדין הוא להיות העיניים ומורה הדרך של הלקוח. התייעצות עם עורך הדין לפני החתימה על החוזה תוכל להקל עליכם בהמשך הדרך, למנוע מכם לטעות או להסתבך.

 

גם במקרים אישיים יותר אנו נוהגים להתייעץ עם עורכי דין. במקרה של גירושים אם סכסוך משפחתי שאינו נפתר בתוך כותלי הבית – רצוי לפנות לעו"ד ולברר כיצד עליכם להתנהל מבלי לעבור על החוק ומבלי להקשות על כל הצדדים. רצוי לבחור בעו"ד מיומן ומקצועי אשר מתמחה בתחום הספציפי אליו אתם מכוונים.

Call Now Button