שרותי נוטריון אקספרס

משרד עורכי דין ונוטריון משה אלפסי
שירותים ותרגומים נוטריונים - 03-7266666
נוטריון - המדריך השלם
נוטריון - ערך מוסף
נוטריון - שירותים ותרגומים 03-7266666

תצהיר נוטריון לחברת נדל"ן

 

במידה ואתם בעלים של חברה שעוסקת ביזמות נדל"ן כמו חברת r-me השקעות בנדל"ן ואתם גם רוכשים נכסים בחו"ל או משווקים קרקעות ונכסים בארץ, כדאי שתדעו שיש מקרים בהם תצטרכו לספק תצהירים חתומים על ידי נוטריון. באיזה מקרים מדובר?

אנחנו מזמינים אתכם להמשיך בקריאה…

מקרה מס' 1 – רכישת נכסים בחו"ל

הרי זה ידוע לכל שרכישת נכסים בחו"ל כלל לא דומה לרכישת נכסים בארץ. במידה ואתם כחברה מחליטים על רכישת נכסים בחו"ל, יהיה עליכם להעביר בעלות מהמוכרים אליכם. לשם כך, תצטרכו לספק מסמכים שיעידו שיש לכם איך לשלם את הכסף, אזרחות, תושבות וכמו כן להציג גם מסמכים הקשורים לקשר שלכם עם אותה המדינה. מומלץ לדעת שיש מדינות בחו"ל שמגבילות רכישה של נכסי נדל"ן רק למי שיש לו קשר אזרחי אליהן. את כל המסמכים והאישורים שתצטרכו להציג, מומלץ לתרגם באמצעות נוטריון.

מקרה מס' 2 – תביעות נגד הקונים או תביעות קניינים

חברת נדל"ן מתמודדת עם כל מיני מקרי תביעות. לדוגמה, הקונים של הנכסים יכולים לתבוע את החברה על כך שלא סיפקה להם את המפתח לנכס במועד בו התחייבה לפי החוזה שנחתם בין שני הצדדים. כמו כן, אם הדירה נמסרה לקונה ולא התאימה למפרט, גם כאן החברה חשופה לתביעה מצד הקונה. תביעה על נכס נדל"ן כלל לא דומה לתביעה לאזרחית רגילה. היא הרבה יותר מורכבת. יהיה צורך להציג מסמכים רלוונטיים שיעידו על אמיתות החברה. במקרה שיש תביעה, מומלץ לפנות לנוטריון ולמלא תצהיר. זה יהיה מנוסח בצורה הנכונה והמדויקת וכל זאת על מנת לחזק את הצד של החברה ולהראות את האמת בדבריה. אגב, גם כאשר החברה מחליטה לתבוע את הקונים או השוכרים, יהיה צורך במסמכים שיחזקו את גרסת הדוברים של החברה. מדובר על מסמכים רשמיים מתחום הקניין.

מקרה מס' 3 – לקיחת משכנתא באמצעות חברת הייזום

החברה יכולה להגיש בקשה לקניית נכסי נדל"ן וכל זאת על מנת להתרחב עוד יותר. כאשר נציגים מטעמה יגיעו אל הבנק, הם יצטרכו להציג תצהיר נוטריון. זה יעיד על כך שהחברה תעמוד בכללי הפירעון וכמו כן בלוחות הזמנים שלה. מדובר על תצהיר נוטריון שהוא ייעודי לרכישת נכסים.
אגב, על פי התצהיר הזה, הבנק רשאי להשתלט על נכסים שלא שולמו כספים בעבורם.

על מה חשוב להקפיד בהתקשרות עם נוטריון?

בגלל שמדובר על נדל"ן בחו"ל, מומלץ מאוד לוודא עם הנוטריון שיש לו ידע ובקיאות בשפת היעד. כמו כן, צריך לבדוק איתו שהוא אכן יכול לספק תרגום נוטריוני. כמו כן, יש גם לבדוק כמה שנות ניסיון יש לו והאם יש עליו המלצות (אפשר לקרוא אותן בגוגל, באתר האינטרנט של הנוטריון, ברשתות החברתיות ואפשר גם לקבל המלצות ממכרים ובני משפחה).

 

 

 

Call Now Button