שרותי נוטריון אקספרס

משרד עורכי דין ונוטריון משה אלפסי
שירותים ותרגומים נוטריונים - 03-7266666
נוטריון - המדריך השלם
נוטריון - ערך מוסף
נוטריון - שירותים ותרגומים 03-7266666
page

תפקידו של נוטריון במהלך רכישת דירה – כל מה שחשוב לדעת

כאשר אתם עומדים בצומת גורלית בה אתם חושבים ברצינות על רכישת דירה, ישנה חשיבות מכרעת למעורבות של נוטריון וזאת על מנת להבטיח לעצמכם עסקה חלקה ותקינה מבחינה משפטית. הנוטריון הוא איש מקצוע שפועל באופן חסר פניות וכדמות בלתי תלויה, כך שניתן לסמוך על כך שהנוטריון ימלא את התפקיד החיוני בהגנה על האינטרסים של הקונה והמוכר כאחד. 

הבה נבחן את המשימות אותם ממלא הנוטריון במהלך רכישת דירה.

אימות בעלות וכותרת על נכס

אחד מהתפקידים העיקריים של נוטריון היא לאמת את הבעלות והקניין של הנכס הנמכר. הנוטריון אמור לבחון ביסודיות את המסמכים המשפטיים של הנכס, כגון שטר הבעלות, דוחות סקר וכל שעבוד שישנו אולי על הנכס. הבדיקה של הנוטריון מבטיחה כי הנכס נקי מכל מחלוקת משפטית או תביעה שעלולה לסכן את העסקה. מדובר בדבר חשוב במיוחד שאסור לוותר עליו. כבר היו מקרים בהם אנשים רכשו נכס וסמכו בעיניים עצומות על מהימנותו של המוכר מה שהתברר בסופו של דבר כעסקה לא הוגנת בעליל שהותירה את הקונה נקי מנכסיו וללא נכס ממשי בידיו.

הליך חוקי לכל אורך הדרך

תפקיד קריטי נוסף של הנוטריון הוא להבטיח ציות משפטי לאורך כל תהליך הרכישה. הם בודקים את כל המסמכים המשפטיים הדרושים, לרבות הסכם הרכישה, או לדוגמא חוזה חכירה מסמכי המשכנתא וכל חוזה רלוונטי אחר. הנוטריון מוודא שמסמכים אלה עומדים בחוקים ובתקנות המקומיים, ומגן על שני הצדדים מפני מלכודות משפטיות אפשריות. בנוסף, הם עוזרים לנסח ולאמת את כל המסמכים הנוספים הנדרשים לעסקה.

תהליך מהיר אבל בטוח

כולנו יודעים שהליכים בירוקרטיים הם לא מהדברים שמתנהלים מהר. נדרשת סבלנות רבה ולעיתים המתנה מורטת עצבים עד שמתקבלים אישורים והליכים יוצאים לדרך. בעזרת נוטריון מומחה, הרי שאם ישנה עמידה בכל הדרישות החוקיות, הוא בהחלט מקל על העברת הבעלות מהמוכר לקונה. עמידה בדרישות כוללת – פיקוח על החתימה על הסכם הרכישה, על מסמכי המשכנתא וכל ניירת נדרשת אחרת. הנוטריון גם מוודא שכל הצדדים המעורבים מבינים היטב את תנאי העסקה לפני החתמתם. הנוטריון מספק כמובן גם ייעוץ משפטי והבהרות, במידת הצורך, כדי להבטיח העברת בעלות שקופה והוגנת.

שמירה על האינטרסים של כל הצדדים המעורבים

הנוטריון פועל למעשה כמתווך חסר פניות, המגן על האינטרסים של הקונה ושל המוכר כאחד. הנוטריון מבטיח שהעסקה כולה מתבצעת בתום לב וכל הצדדים מודעים לזכויותיהם ולחובותיהם. בכל מקרה שמתעוררת מחלוקת כלשהי או אי התאמה, הנוטריון יכול לתווך ולמצוא פתרון הוגן שיתיישב על דעתם של שני הצדדים. למעשה כאשר אין משוא פנים הדבר משרה אמון בעסקה ומעניק תחושת ביטחון לשני הצדדים המעורבים.

לסיכום –

בתהליך המורכב של רכישת דירה הנוטריון ממלא תפקיד מכריע בשמירה על האינטרסים של כל הצדדים המעורבים. החל מאימות הבעלות על הנכס דרך הקפדה על ציות לחוק לכל אורך התהליך וכלה בהקלה בתהליך של העברת הבעלות.

קנייה ומכירה של נכס נדל"ן היא לא עסקה של מה בכך. לרוב אתם משקיעים שם את מיטב כספכם והעסקה משפיעה על חשבון הבנק לאורך שנים.

ברור כי הודות למומחיות של הנוטריון העסקה תתנהל בצורה יותר חלקה וגם תקינה מבחינה משפטית. 

לכן, כאשר אתם יוצאים למסע של רכישת דירה, אל תוותרו על פנייה אל נוטריון מוסמך ומנוסה כדי שינווט את התהליך בביטחון.

https://atus.co.il/ – אנשי המקצוע שדואגים לכם לכל אורך הדרך כדי שגם אתם תיהנו מהליך בטוח ויעיל!

Call Now Buttonדילוג לתוכן