שרותי נוטריון אקספרס

משרד עורכי דין ונוטריון משה אלפסי
שירותים ותרגומים נוטריונים - 03-7266666
נוטריון - המדריך השלם
נוטריון - ערך מוסף
נוטריון - שירותים ותרגומים 03-7266666
page

תעריפים ומחירים של שירותים נוטריוניים

מאת: אלעד שניר, צוות אתר Israelnotary

שירותי נוטריון כפופים לתעריף אחיד הקבוע על ידי משרד המשפטים אחת לשנה בתאריך 1 בינואר. תקנה זו של משרד המשפטים החליפה את התקנה שקבעה כי הגדלת תעריפי הנוטריון יתבצעו בצורה דו שנתית, בתאריכים 15 לינואר ו-15 ליולי. כיום שיעור שכר השירותים שנותן הנוטריון בעד פעולות הקבועות בתקנות העיקריות משתנה אחת לשנה בלבד, על פי מדד המחירים לצרכן ושיקולים אובייקטיבים נוספים. בצורה זו מעודד החוק את השמירה על כללי האתיקה בקרב נוטריונים, מונע מאבק על שירותי נוטריונים שונים ומבטיח אחידות. תקנות מן הסוג הזה לא קיימות רק בישראל וניתן למצוא אותן במדינות נוספות בעולם. באופן כללי, כל אזרח יכול להיכנס אל אתר משרד המשפטים ולהתרשם משכר השירותים המפורטים כמו אימות חתימה או עריכת תרגום נוטריוני.

כמה עולים שירותים בסיסיים של אימות חתימה או אישור העתק צילומי?

סקירה כללית של תעריפים ומחירים של שירותים נוטריוניים נכון לשנת 2013 יכולה לעזור לאזרחים המעוניינים בשירות הסוג הזה. בקטגוריה של שירות בסיסי כמו אימות חתימה, משרד המשפטים קובע תעריף של 163 ש"ח עבור אימות חתימה יחיד כחותם ראשון. כל חתימה של חותם נוסף על אותו מסמך תעלה לאזרח 65 שקלים. שירות נוטריוני כמו אישור שהחותם על מסמך בשם הזולת היה מוסמך לכך או כל חתימה בנוסף לשכר הקודם יעלה גם הוא 65 שקלים. מחיר דומה אפשר למצוא עבור אישור העתק צילומי של מסמך, כאשר העמוד הראשון עולה 65 שקלים וכל עמוד נוסף עולה 5 שקלים. במידה ובאותו מעמד מאושרים יותר מהעתק צילומי אחד, לכל אישור נוסף לאישור הראשון יידרש האזרח לשלם 21 שקלים לעמוד הראשון ו-5 שקלים לכל עמוד נוסף.

אישור נכונות תרגום

תעריפים ומחירים של שירותים נוטריוניים עוזרים להבין את הייחודיות של אישור נכונות תרגום. שירות כזה, עד מאה המילים הראשונות בתרגום, עולה לא פחות מ-204 ש"ח וזאת עקב האחריות המוטלת על הנוטריון. כל מאה מילים נוספות או חלק מהן, עד אלף מילים בסך הכל, יעלו 163 ש"ח. לאחר מכן, כל מאה מילים נוספות או חלק מהן מעל אלף המילים הראשונות יעלו 79 ש"ח בלבד. במידה וניתן במעמד אחד יותר מאישור אחד לאותו תרגום, כל אישור נוסף על האישור הראשון ידרוש תשלום של 65 ש"ח.

עריכת צוואה

אחד התפקידים החשובים ביותר של הנוטריון הוא עריכת צוואה. לפי חוק הירושה, נוטריון יכול לאשר עשיית צוואה ומוסמך לרשום "צוואה בפני רשות" כשם שמוסמך לכך שופט. עלות השירות של אישור צוואה הנערכת לפי סעיף 22 לחוק הירושה היא 236 ש"ח לחותם ראשון, 121 ש"ח לכל חותם נוסף ו-72 ש"ח לכל אישור במידה וניתן באותו מעמד יותר מאישור אחד לאותה צוואה.

אישור חיים והעדה של מסמך סחיר

על אישור שפלוני נמצא בחיים גובים נוטריונים נכון לשנת 2013 מחיר של 163 ש"ח, כאשר על קבלה ואישור של תצהיר שניתן בשבועה או בדרך אחרת נגבים 165 ש"ח למצהיר הראשון ו-66 ש"ח לכל מצהיר נוסף. העדה של מסמך סחיר, לרבות תרגום, כאשר הסכום אינו עולה על 74,500 שקלים, יעלה לאזרח 1,039 ש"ח. זהו למעשה השירות היקר ביותר של הנוטריון, כאשר במידה ומדובר על העדה של מסמך סחיר על סכום האמור על 75,400 שקלים יגבה הנוטריון 2,225 ש"ח. כל פעולה אחרת שנוטריון מוסמך לעשות לפי הדין אך לא מופיעה ברשימה של משרד המשפטים, ובאין קביעה בתעריף המינימאלי של לשכת עורכי הדין, תעלה 262 ש"ח.

Call Now Buttonדילוג לתוכן