שרותי נוטריון אקספרס

משרד עורכי דין ונוטריון משה אלפסי
שירותים ותרגומים נוטריונים - 03-7266666
נוטריון - המדריך השלם
נוטריון - ערך מוסף
נוטריון - שירותים ותרגומים 03-7266666

תאונת דרכים קטלנית: מה עושים?

נדמה שבכל שנה כמות התאונות הקטלניות על כבישי ישראל רק עולה. יותר ויותר רכבים, יותר ויותר נהגים, וככל הנראה גם יותר ויותר סטרס, יוצרים מצבים של תאונות קשות רבות, הכוללות נפגעים בנפש. בעוד שהתופעה מתרחבת, עולים גם הרבה אספקטים נוספים לפני השטח, ובכללם אספקטים כלכליים ומשפטיים. תאונת דרכים קטלנית היא מכה רגשית קשה למשפחה ולקרובים, אך מעבר לשכול וליגון החיים נמשכים, ויש לטפל בדברים שונים.

ליווי מקצועי לאחר תאונת דרכים קשה הוא מן הנדרש, וחשוב מאוד לדעת עם מי אתם עובדים. לפני הכול צריך להבין כי אתם צריכים עורך דין. לא כל עורך דין, כאשר מדובר בתאונות דרכים, אתם תצטרכו למצוא עורך דין שמתמחה בתאונות דרכים, אדם אשר צבר ניסיון עשיר ורב בתחום זה, ויוכל לעזור לכם בדברים רבים לאורך הדרך, על בסיס הניסיון שלו במקרים דומים בעבר.

מה אתם צריכים לדעת?

  • פיצוי על פי חוק – בתור היורשים החוקיים של המנוח, ובתור תלויים בו ובפרנסתו, אתם זכאים לפיצויים עבור ההפסדים הכלכליים שנגרמו לכם עקב תאונת הדרכים הקטלנית.

  • זכאות יורשים – אפילו אם המנוח לא היה זכאי לקבל פיצויים במידה והיה נותר בחיים, כמו למשל במקרה של נהיגה תחת השפעת אלכוהול, נהיגה ללא רישיון נהיגה וכיוצא בזאת, הרי שעדיין אתם כיורשים כן זכאים לפיצויים.

  • יורשים חוקיים – גם אם המנוח לא השאיר אחריו צוואה מסודרת, שכן המוות הגיע בטרם עת ובצורה מפתיעה, הרי שהחוק מגדיר יורשים חוקיים, לרוב בני משפחת המנוח, אשר זכאים לרשת את נכסיו וכספו.

  • תלויים חוקיים – שלא כמו יורשים, הרי שתלויים הם אלו שהיו תלויים במנוח לצורך כלכלתם, כאשר הדוגמה הברורה ביותר היא במקרים של תאונת דרכים קטלנית בה נהרג אבא לילדים, אשר היו תלויים בו למחייתם.

  • היורשים זכאים לפיצויים בשלושה אספקטים עיקריים, ובכדי לקבל את הפיצויים המלאים מוטב לעבוד עם עורך דין המתמחה בתחום.

  • הפיצויים השונים: 'כאב וסבל'סכום המוגדר על פי חוק ויכול להשתנות בהתאם לשינויים בו. אובדן השתכרות – מחושב גם הוא לפי חוק הקובע את החישוב שכולל את השנים בהם המנוח יכל להביא פרנסה אך כעת לא יוכל יותר. הוצאות שנובעות ישירות עקב פטירת המנוח, כולל הוצאות על הלוויה, הוצאות הקבורה וכיו"ב.

כשהיורשים והתלויים הם אותם אנשים

מצב זה, בו היורשים החוקיים והתלויים בנפטר הם אותם אנשים, הוא מצב נפוץ למדי. אל תטעו, אין זה אומר שמגיע לכם פיצוי כפול, אך כאן החוק מכתיב כי אתם תקבלו את הפיצוי לפי הסכום הגבוה יותר בין תמיכה בתלויים לבין הפסדים על שנים אבודות בתביעת העיזבון.

פיצוי כפול יימנע גם במקרים בהם היורשים והתלויים זכאים לפיצויים מהביטוח הלאומי אשר

היה לפני כן מזכה את הנפטר. במידה ותשלומים כאלו אכן קיימים, הם יחושבו ויקוזזו

מהפיצויים האחרים, בכדי למנוע את הפיצויים הכפולים.

פיצוי כפול יימנע גם במקרים בהם היורשים והתלויים זכאים לפיצויים מהביטוח הלאומי אשר היה לפני כן מזכה את הנפטר. במידה ותשלומים כאלו אכן קיימים, הם יחושבו ויקוזזו מהפיצויים האחרים, בכדי למנוע את הפיצויים הכפולים.

Call Now Button