שרותי נוטריון אקספרס

משרד עורכי דין ונוטריון משה אלפסי
שירותים ותרגומים נוטריונים - 03-7266666
נוטריון - המדריך השלם
נוטריון - ערך מוסף
נוטריון - שירותים ותרגומים 03-7266666
post

רשלנות רפואית – כי יש דברים בחיים שדורשים התערבות משפטית!

פעמים רבות בחיים אנו פוגשים באי-צדק. למזלנו, לרוב מדובר בדברים קטנים ויומיומיים, אירועים כמעט חסרי משמעות. נכון, אירועים מסוג זה מטרידים אותנו, ומעוררים בנו תחושה לא נעימה, ובצדק, ועדיין – רובם ככולם לא מייצרים אפקט ארוך טווח, אלא למידה של טיב החיים, וטיבם של בני אדם. והנה, יש מקרים מסוימים בהם חוסר הצדק משווע לפיתרון, למענה, לפעולה. כך הדבר בכל הנוגע לרשלנות רפואית.

תיקים רבים של רשלנות רפואית בטיפולי שיניים אצל עו"ד דפנה אברהמוב לוקחים את האדם הנפגע מתחושת אי-צדק ופגיעה רשלנית לחוויה מתקנת בה הוא רואה כי הצדק נעשה. תביעות אלו מובילות לא רק לפיצויים כספיים, אלא גם לתחושת תיקון, והשלמה עם העולם, כי הנה נעשה צדק.

החיוניות של תביעות לרשלנות רפואית

יש לא מעט אירועים של רשלנות רפואית שמגיעים לדיונים בבתי המשפט בישראל, כמו בעולם כולו. מעבר לפיצויים הכספיים שמגיעים לכיסו של הנפגע התובע, יש עוד כמה יתרונות חיוניים שמלווים את התביעה, לפחות כאשר הצד התובע זוכה במשפט:

  • תחושה של סגירה – בחיים יש הרבה טרדות, כמו גם רעיונות ומטלות שאנחנו צריכים לבצע. כאשר משהו עלה למודעות ונשאר שם פתוח, ללא סיום, ללא מענה, הוא מטריד אותנו, ונוסף לאוסף הטרדות שעם הזמן יוצרים אי-שקט מצטבר. בעוד שדברים קטנים רבים יכולים להיות שם בסתר, בתת המודע שלנו, ולא לייצר נזק רב, הרי שדברים גדולים כמו תחושה של אי-צדק לצד פגיעה פיסית בצורת רשלנות רפואית, יוצרים לחץ גדול על הנפש. תביעה וקבלת פיצויים במקרים של רשלנות רפואית מובילים את האדם לסגירה של משהו שהטריד אותו, וסגירה בטעם טוב, ובעצם מובילים לתהליך של ריפוי, אם לא בפגיעה שנעשתה ברמה הרפואית, הרי שבהחלט ברמה הרגשית.
  • פתח לקבלת טיפול נוסף – לעיתים קרובות קיים טיפול רפואי מתקדם שיכול לתקן או להקל על הנזק שנעשה במהלך הטיפול הרשלני. טיפולים אלו זמינים פעמים רבות דווקא בחו"ל, אצל רופאים פרטיים מאוד ספציפיים, אשר הגישה אליהם עולה לא מעט כסף. ניצחון בתביעה של רשלנות רפואית בטיפולי שיניים אצל עו"ד דפנה אברהמוב יכול להוביל לכיסכם את הסכום הראוי בכדי להגיע לטיפול מקצועי שיתקן את הנזק שנעשה, גם אם מדובר בטיסה לפגישות עם רופא פרטי שכזה.

מניעה של נזק לאחר

תביעות רשלנות רפואית, ואפילו אלו שלא הסתיימו בניצחון התובע, יוצרות הדהוד חזק גם בנפשו ומחשבותיו של הנתבע, להלן רופא השיניים הפוגע. אף אחד לא אוהב להתמודד מול האשמות, בטח שלא בבית המשפט, במעמד שעלול לעלות לו ביוקר. הלקח שנלמד יוצר אפקט חזק, שיכול להשפיע על הקליניקה של הרופא בצורה שתציל מטופלים אחרים בעתיד.

במילים אחרות, התביעה שלכם לקבלת צדק ופיצויים יכולה לעורר את הרופא המטפל כדי שהאחרון יבצע את המשך הקליניקה שלו, אם בכלל, אז במודעות גבוהה הרבה יותר, ועם פחות טעויות ונזקים.

Call Now Buttonדילוג לתוכן