שרותי נוטריון אקספרס

משרד עורכי דין ונוטריון משה אלפסי
שירותים ותרגומים נוטריונים - 03-7266666
נוטריון - המדריך השלם
נוטריון - ערך מוסף
נוטריון - שירותים ותרגומים 03-7266666
page

עורך דין נוטריון – ישות עצמאית המסייעת לעסקים ולאזרחים

עורך דין נוטריון מסייע לאזרחים מהשורה ולחברות לבצע עסקאות בצורה בטוחה ועל פי חוק: למשל, הוא בודק מסמכים, מאשר את ההעתקים שלהם, עורך ייפויי כוח. לעיתים הליכים אלו נדרשים על פי חוק, ולעיתים הצדדים עצמם רוצים להגן על עצמם מפני סכסוכים אפשריים ובתי משפט. 

מה עושה עורך דין שהוא גם נוטריון?

נוטריון מסייע לחברות ויחידים לבצע עסקאות חוקיות ומאובטחות במסמכים מסוימים:

הסכמי הלוואה

חוזי מכירה

הסכמים על העברת חלק בהון הרשום

חוזי נישואין

הסכמים על חלוקת הרכוש המשותף של בני הזוג

הסכמי תחזוקה

צוואות

אין ספק כי עורך דין נוטריון כחלק מתפקידו, מבצע תהליכים רבים, וניתן להיעזר בשירותיו המגוונים במקרים רבים, כמו:

אימות עסקאות – הנוטריון מברר את הזכות לערוך עסקה, עיין במסמכים, בודק את כוונות הצדדים, מאשר ייפויי כוח. הנוטריון גם מאשר ייפויי כוח:-הם נחשבים לעסקות חד צדדיות. הם יכולים להיות מונפקים על ידי ישויות משפטיות ויחידים. למשל, ייפוי כוח מוסמך יידרש אם אדם מייצג את האינטרסים של החברה בבית המשפט.

מסמך הסכמה – הסכמה היא מסמך שבו אדם אחד מאפשר לאדם אחר לבצע פעולה כלשהי. יש לאשר שאין פגיעה בזכויותיו של אף אחד. 

אישור נוטריוני – הנוטריון משווה בין המסמכים ומאשר שהעותק תואם למקור. אם אתם צריכים לאשר את האותנטיות של החתימה, נוטריון מאשר שהיא נעשתה על ידי האדם שצוין בנוכחותו.

מנפיק תעודות – למשל, לגבי זכות הבעלות או קבלת ירושה. תעודת קבלת ירושה יכולה להינתן רק על ידי נוטריון לבקשת היורש. והוא יכול בעצמו לנקוט באמצעים כדי להגן על הירושה ולנהל אותה עד לאיתור היורשים.

מקבל כסף וניירות ערך להפקדות – ישנם מקרים בהם החייב אינו יכול לשלם לנושה ישירות: למשל, הנושה נפטר וטרם ידוע מי יהיה הנושה להתחייבות. אם תעבירו כסף וניירות ערך לנוטריון, החוב ייחשב כפרוע ביום העברת הכסף.

מקבל מסמכים לאחסנה, מציג צ'קים לתשלום ומאשר את אי תשלומם- הנוטריון מבטיח את בטיחות המסמכים: בעת ההעברה, עורך מלאי הנשמר בשני עותקים. לפעמים מסמכים מתקבלים ללא מלאי, אבל אז הם חייבים להיות ארוזים היטב. במקרה זה, הנוטריון אחראי לבטיחות האריזה. אפילו קובץ אלקטרוני יכול להתקבל לאחסון.

חובותיו של עורך דין נוטריון

לשמור בסוד את המידע שהתקבל

לסרב לבצע מעשה נוטריוני אם העסקה אינה תואמת את החוק

להסביר לאזרחים ולישויות משפטיות את זכויותיהם וחובותיהם, להזהיר על ההשלכות האפשריות של מעשיהם.

החוק קובע רשימה אחידה של פעולות נוטריוניות, אשר הן לנוטריון פרטי והן לנוטריון ציבורי יש זכות לבצע. סמכויותיו של נוטריון נקבעות בחוקים ובתקנות, הוא מבצע את כל הפעולות מטעם המדינה, בעל רישיון מתאים וחותם רשמי. הנוטריון נושא באחריות מוסרית וחומרית כאחד לעמידה בחוקים בביצוע משימותיו המקצועיות.

מתי תזדקקו לשירותיו של עורך דין נוטריון?

בעולם המודרני ישנם מצבים רבים בהם יש צורך במתן מסמכים נוטריוניים: רישום חברה, סילוק נכסים, רכישה ומכירה של מקרקעין, יציאת ילד מחוץ למדינה ועוד. מסמך מאושר על ידי נוטריון הוא סמל מסוים לאמינות. יש רשימה של מסמכים שיש לאשר. מדובר בחוזי נישואין, מסמכים מתורגמים, חוזי מכירת רכוש, קבלת ירושה, היתר יציאה מהארץ עבור ילד להורים גרושים. כל עסקה המבוצעת על ידי אזרחים יכולה להיות מאושרת על ידי נוטריון כך שלאחר מכן אין ספק לגבי חוקיותה וכוחה המשפטי.

למה כדאי לפנות לנוטריון ?

לפנייתכם לשירותיו של נוטריון ישנם יתרונות רבים:

ניתוח קפדני ומפורט של כל נושא, לרבות במצבים שנויים במחלוקת

אישור מוסמך של מסמכים עם הבטחה לאותנטיות וטוהר משפטי

מתן שירותים נוטריונים איכותיים בלבד;

מחירים נוחים

סודיות המידע וחשאיות כל האירועים הנוטריוניים

מה ההבדל בין נוטריון לעורך דין?

ההבדל העיקרי בין נוטריון לעורך דין הוא שעורך הדין יכול לייצג אותכם בבית המשפט ולעסוק בעניינים משפטיים שנויים במחלוקת. כמו כן, עורכי דין דורשים תואר ראשון ותואר במשפטים, בעוד נוטריונים דורשים תואר ראשון ותואר שני בלימודי משפט יישומיים. בשני המקצועות חייבים לעבור בחינה לפני שניתן לעסוק במקצוע. לכן אין ספק כי עורך דין שהוא גם נוטריון, אשר עבר הסמכה כל רחבה ואת הבחינות הנחוצות, הוא בעל ידע רחב יותר. עורך דין אביחי דמארי, שהוא גם נוטריון מוסמך, יוכל ללוות אתכם במקצועיות רבה, בזכות הניסיון העשיר שלו בתחום. אם אתם זקוקים לנוטריון לאימות מסמכים, ניתוח קפדני של מסמכים לפני עסקה גדולה או הבטחה של אותנטיות למסמכים מכל סוג שהוא, עורך דין אביחי דמארי, אשר ליווה לא מעט לקוחות להצלחה בזכות ייצוג אמין ומקצועי, ישמח לעמוד לשירותכם במלא המקצועיות והדייקנות הדרושים לנושא.

עורך דין נוטריון – שאלות ותשובות

מה חשוב לזכור בעת עבודתכם עם עורך דין נוטריון?

חותמת וחתימת נוטריון על מסמך מהווה עדות לחוקיות ולטוהר המשפטי של עסקה או מסמך. במקרה של מחלוקת או פנייה לבית המשפט, מסמך נוטריוני יסייע לאזרח להגן על זכויותיו.

איך תדעו לבחור לשירותיו של מי אתם זקוקים?

הבחירה בין עורך דין לנוטריון תלויה בשירותים הדרושים לכם. בעוד שעורכי דין מומחים בליטיגציה וייצוג משפטי, נוטריונים הם מומחים בשינוע, נדל"ן ותכנון עיזבון. אך אין ספק כי פניה לעורך דין שהוא גם נוטריון יכולה להיות הרבה יותר משתלמת עבורכם.

Call Now Buttonדילוג לתוכן