שרותי נוטריון אקספרס

משרד עורכי דין ונוטריון משה אלפסי
שירותים ותרגומים נוטריונים - 03-7266666
נוטריון - המדריך השלם
נוטריון - ערך מוסף
נוטריון - שירותים ותרגומים 03-7266666
page

עורך דין דיני עבודה – מדוע יש צורך ואיך תבחרו נכון

דיני עבודה הינם ענף בכל מערכת משפטית, מבחינת התוכן שלהם ומבחינת ההיקף שלהם. תחום דיני העבודה עוסק למעשה במערכת של הזכויות והחובות מצד העובדים והן מצד המעסיקים על פי החוק, בהסכמים אישיים ובהסכמים קיבוציים. תחום דיני העבודה נשען באופן ניכר על פסיקות עבר של בתי דין לעבודה ושל בג"צ. עורך דין דיני עבודה ייצג אתכם בהליכים משפטיים שנועדו להסדיר את מערכת היחסים שבין העובד למעסיק ועל כן נקודת המוצא שלנו במשפט בנושא עבודה הוא זיהוי של קיום מערכת היחסים בין העובד למעסיק במקרה ספציפי. אנחנו נעשה לכם סדר בחשיבות של הכרת משפט העבודה ובחשיבות של הסתייעות בשירותיו של עורך דין דיני עבודה בסוגיות שכאלה.

חשיבות הגדרת מערכת היחסים בין העובד למעסיק והגדרת ה"עובד"

סוגיית הגדרת העובד, הינה סוגייה מורכבת אשר הכרחית וחשובה במשפט העבודה מכיוון שממנה נגזרות הזכויות, החובות וההגנות אשר מוענקות לעובד מכוח משפט העבודה. הרי לא כל העובדים מוגדרים "עובדים", וחלקם הם פרילנסרים וקבלנים אשר זכויותיהם והגנותיהן שונות. בשל כך, אם מבצע העבודה אינו מוכר כעובד, ישללו מאותו האדם הזכויות וההגנות להן הוא זכאי על פי החוק. זאת ועוד, הסכמים קיבוציים, חוקי מגן וכלל הפסיקות והחקיקות אשר מהוות את ההגנה לעובד מכוח משפט העבודה, מוקנות אך ורק למבצע עבודה אשר נמצא תחת קטגוריית ה"עובדים". כנגזרת מכך, רק מי שהוגדר כעובד, הינו רשאי על פי משפט העבודה להתדיין ולהיות מיוצג בפני בית הדין לענייני עבודה.

מהן הסוגיות המשפטיות בהן עוסק עורך דין לענייני עבודה ?

הסוגיות המשפטיות בהן ניתן להיעזר בשירותי של עורך דין דיני עבודה ולקבל ייעוץ בענייניהן הן בין היתר סוגיות של פיצויי פיטורין והתפטרות, ביטוח פנסיוני וקרנות השתלמות, הן מצד המעביד והן מצד המעסיק. בנוסף, סוגיות של הטרדה מינית במסגרת העבודה והרעת תנאים בעבודה הינן סוגיות שניתן לקבל ייעוץ משפטי מקצועי בהן. יתר על כן, גם בענייני העסקת עובדים זרים ניתן לקבל סיוע משפטי מצד עורך הדין. הדגש בסוגיות אלו הוא להבטיח את הזכויות של העובד למול המעביד שלו, ולהיפך. בצורה זאת, התייעצות עם עורך דין דיני עבודה אמין ומנוסה יוכל להעריך באופן מקצועי מה הסיכויים לקבלת הזכויות כמעסיק או כמועסק.

מדוע חשוב להיעזר בשירותיו של עורך דין לענייני עבודה

מכיוון שמשפט העבודה הוא תחום משפטי מורכב ודינאמי אשר משתנה ללא הרף בין הפסיקות והחקיקות, חשוב להתייעץ עם עורך דין דיני עבודה. עורך דין דיני עבודה מקצועי ומנוסה בתחום דיני העבודה, מעורה באופן תמידי בקצב של העדכונים בתחום זה. העדכון והמעקב השוטפים אחר הפסיקות והחקיקות החדשות הינו קריטי על מנת להעניק את הייעוץ המדויק ביותר ללקוח, בין אם הוא מעביד ובין אם הוא עובד. על כן, אם אתם עומדים בפני סוגיות משפטיות הנוגעות לתחום משפט העבודה, עורך דין לענייני עבודה הוא הכתובת שלכם.

 

Call Now Buttonדילוג לתוכן