שרותי נוטריון אקספרס

משרד עורכי דין ונוטריון משה אלפסי
שירותים ותרגומים נוטריונים - 03-7266666
נוטריון - המדריך השלם
נוטריון - ערך מוסף
נוטריון - שירותים ותרגומים 03-7266666

נוטריון, משכנתא ומה שביניהם – מה חשוב לדעת על הלוואות פרטיות

משכנתא היא בעצם הלוואה בסדר גודל עצום, בדרך כלל סביב מיליון שקלים שכנגדה משעבדים את הנכס. הלוואת משכנתא ניתנת לטווח רחוק ועל פי רוב מחזירים אותה במשך שנים ארוכות. אנשים נוטלים הלוואת משכנתא למטרות שונות, החל מרכישת נכס, המשך בשיפוץ של הנכס ועוד.

 

המשכנתא מהווה זכות במקרקעין ונטילת משכנתא מחייבת רישום בלשת רישום מקרקעין. את הלוואות המשכנתא נותן הבנק למשכנתאות או אגף שמתמחה בכך בכל בנק מסחרי. כמו כל הליך בירוקרטי גם לקיחת משכנתא היא הליך סבוך ויש להתמודד עם מגוון אנשי מקצוע, בעלי תפקידים וכמובן- טפסים שונים.
הלוואות פרטיות כמו משכנתא מחייבות אפוא התייעצות והסתייעות בנוטריון שיידע להתמודד עם הג'ונגל הבירוקרטי שמכונה לקיחת משכנתא.

 

למה חשוב להיעזר בנוטריון בעת לקיחת הלוואות פרטיות דוגמת משכנתא?

כאמור הליך המשכנתא הוא הליך בירוקרטי לכל דבר והוא מחייב בין היתר אימות חתימה נוטריוני כל ייפוי הכוח. זהו מסמך שבו אדם מייפה את כוחו של האדם האחר לפעול עבורו ובשמו בפעולות משפטיות שונות שמפורטות באותו ייפוי כוח. כאשר אדם לקוח משכנתא הוא בעצם משעבד את הנכס לטובתו של הבנק כדי להבטיח תשלום של ההלוואה. בנוסף מחייב הבנק מרוכשי הנכס שהם הלווים לחתום על ייפוי כוח נוטריוני שיאפשר לנציגי הבנק לפעול כדי לממש פעולות משפטיות בעתיד בהקשר של המשכנתא. למען הסר ספק, לא ניתן לבטל ייפוי כוח לבנק למשכנתאות.

 

כדי להנפיק את האישורים המתאימים מטעמו של הנוטריון חשוב להגיע עם תעודת זהות מקורית או דרכון ישראלי ותמונה מעודכנת. את אלו להציג בפני הנוטריון במעמד החתימה על ייפוי הכוח שקיבלתם במסגרת לקיחת הלוואות פרטיות מהבנק. כל מי שזקוק לחתימה נוטריונית חייב להתייצב בעצמו בפני הנוטריון ולחתום בפניו על ייפוי הכוח. כך, אם ההלוואה היא עם שם שני בני הזוג יהיו חייבים שניהם להופיע בפני הנוטריון ולחתום על המסמכים.

 

מתי עוד נזדקק לייפוי כוח?

חתימה על ייפוי כוח נוטריוני נזקקת גם במקרה של גירושין והעברת הדירה לאחד מבני הזוג. אם יש על הנכס משכנתא יבקש הבנק ממי שמקבל את הנכס לחתום שוב על ייפוי כוח חדש בפניו של הנוטריון.

 

למה חשוב לחתום על ייפוי כוח נוטריוני?

סעיף 20 לחוק הנוטריונים קובע מפורשות שייפוי כוח כללי וייפוי כוח לביצוע עסקת מקרקעין ייחתמו בפני נוטריון. על לוקח המשכנתא לפנות לנוטריון ולחתום מולו על ייפוי כוח נוטריוני שיאפשר לבנק לפעול ולבצע כל מיני פעולות משפטיות נלוות למשכנתא.

 

 

 

Call Now Button