שרותי נוטריון אקספרס

משרד עורכי דין ונוטריון משה אלפסי
שירותים ותרגומים נוטריונים - 03-7266666
נוטריון - המדריך השלם
נוטריון - ערך מוסף
נוטריון - שירותים ותרגומים 03-7266666
page

נהיגה בשכרות – כך תתמודדו עם העונש

כמעט כולנו היינו שם. יצאנו לבלות עם חברים, שתינו כוס יין לכבוד אירוע מרגש, אלי אפילו שתיים. אכלנו ארוחה טובה, וזה רק שכנע אותנו שאנחנו מספיק ערניים וממוקדים. זה הספיק לנו כדי להחליט שאנחנו מוכנים לצאת לכביש, לשבת מאחורי ההגה ולנסוע הביתה לבד. בלי מונית ובלי סיסמאות כמו "אם שותים לא נוהגים". במקרים רבים אולי היה לנו מזל כפול – לא קרה לנו כלום והגענו הביתה בחתיכה אחת (וכך גם הנהגים האחרים בדרך וגם הולכי הרגל), ומצד שני גם לא נתפסנו על ידי שוטר עם ינשוף. הבעיה מתחילה כשהשוטר כן אורב מעבר לפינה. מה עושים כשזה קורה?

לפני הכל – הגדרה טכנית

ישנה שמועה שמסתובבת ברחובות (בעיקר בין הברים) לפיה מותר לשתות כוס משקה אחת לפני הנהיגה. זו אמירה כללית למדי, ואין ספק שקיים הבדל גדול בין רמת האלכוהול בכוס היין לעומת זו שיש בכוס הבירה או להבדיל – בכוס אחת של ויסקי. זה גם לא באמת משנה משום שההגדרה בחוק לא מתייחסת למספר הכוסות אלא לאחוז האלכוהול בדמכם. ברמה הטכנית ההגדרה מתייחסת ל-50 מיליגרם אלכוהול על כל 100 מיליליטר דם. אם שתיתם יותר מזה, אתם נחשבים כמי שביצעו עבירה של נהיגה בשכרות. יכול להיות שתגיעו לשם בכוס הראשונה ועל פי משקל גופכם זה יכול לקרות גם הרבה קודם.

העונש הניתן על נהיגה בשכרות

אם נתפסתם על ידי שוטר בזמן שאתם נוהגים בשכרות, העונש המינימלי הוא פסילת רישיון למשך שנתיים. יכול בהחלט להיות שתגיעו לבית המשפט ותקבלו עונש קל יותר, אבל אם תגיעו לדיון בבית המשפט ללא הכנה מתאימה אתם גם עשויים לקבל עונש חמור יותר. מה שישפיע על ההחלטה הוא לא רק השאלה הטכנית האם חרגתם מהמותר או לא. חשוב להבין באיזו מידה חרגתם, האם הנהיגה הייתה פרועה, האם נקלעתם לתאונה וגם האם היו לכם עבירות דומות בעבר. במצבים רבים אתם עשויים לגלות שהמשתנים הללו מובילים גם לענישה חמורה יותר, לרבות שלילת רישיון לצמיתות ואפילו מאסר. הדרך הטובה ביותר להתמודד עם המצב הזה, ולהגיע מוכנים לכל שלב בדרך, היא להגיע לשם עם עורך דין תעבורה. כך תוכלו להגיע לדיון עם גיבוי משפטי, היכרות טובה יותר עם המערכת ועם טיעונים והוכחות שעשויים לעזור לכם.

Call Now Buttonדילוג לתוכן