שרותי נוטריון אקספרס

משרד עורכי דין ונוטריון משה אלפסי
שירותים ותרגומים נוטריונים - 03-7266666
נוטריון - המדריך השלם
נוטריון - ערך מוסף
נוטריון - שירותים ותרגומים 03-7266666

מתכננים רילוקיישן? רשמו לפניכם: ניירת ומסמכים שחשוב לארגן

רילוקיישן הינו תהליך מורכב מהאספקט הנפשי, כמו גם הלוגיסטי. אתם חייבים, בעצם, להתחיל לבנות את חייכם שוב, מאפס, במקום החדש, אבל זה לא מדויק, כי גם בגלגול הנוכחי שלכם (הישראלי), צברתם די הרבה ניירת ומסמכים, שאמנם, חלקם חסרי תועלת לחלוטין (כן, סביר להניח שאין צורך לגרור איתכם את כל הציורים של הילדים), אבל לחלקם האחר ישנה חשיבות מכרעת על היכולת שלכם להסתגל ולהתברג למקומכם במדינת היעד. כך שאם אתם בלגניסטים כרוניים, אתם עלולים למצוא את עצמכם בצרות גדולות למדי. אם אכן אתם כאלה, זה הזמן להתחיל להתאפס על עצמכם, ולהתחיל לארגן תיק מסמכי רילוקיישן, שיעזור לכם לרכז את כל המסמכים שלכם במקום אחד ולבדוק מה חסר לכם.

אתם תודו לנו על זה בהמשך J.

ניהול המעבר באמצעות חברת רילוקיישן או באופן עצמאי?

כן, השאלה הראשונה שבוודאי שאלתם את עצמכם היא מה הקשר בין חברת רילוקיישן לניירת לה אתם זקוקים. ובכן, למעשה – הכל. חברת רילוקיישן טובה, בנוסף למעבר בפועל בו היא מסייעת לכם, תציע גם אופציות נוספות, כמו ייעוץ וליווי לאורך התהליך עצמו, וכאן, נכנסים המסמכים והניירת לתמונה, כי חברה כזו תוכל לומר לכם בדיוק לאיזה מסמכים תזדקקו ומיהו הגוף שיכול להנפיק לכם אותם. כך שאם חשבתם שחברה כזו היא סוג של חברת הובלות בלבד, נכונה לכם הפתעה (ולשם שינוי – נעימה).

איזה ניירת / מסמכים אסור לכם לשכוח בזמן ההתרגשות של הנסיעה?

קיבלתם את כל החיסונים הנדרשים? מעולה! פנקסי חיסונים של כל אחד מבני המשפחה הנוסעים (גם ההולכים על ארבע) הם מסמכים חשובים שאסור לשכוח. ביטוחי חיים וביטוחי בריאות (כמובן, לאחר שהוכנסו בהם השינויים המתאימים, אשר משאירים אתכם מבוטחים גם בחו"ל), דרכונים ואשרות כניסה. כרטיס(י) אשראי ורישיונות נהיגה בינלאומיים, תעודות אקדמאיות, רישיונות ותעודות (כשהן מתורגמות לאנגלית או לשפה השלטת במדינת היעד וחתומות באישור נוטריוני), מסמכי סגירת חשבון מול הרשויות השונות (עיריות ומוסדות כמו המוסד לביטוח לאומי וכד'), תעודות המאשרות כי הילדים נרשמו למוסדות החינוך המתאימים לגילם במדינות היעד, מרשמי תרופות, רשימת כתובות וטלפונים של אנשי קשר בעיר/מדינת היעד וכד'.

טיפ נוסף:

במידה ואתם נוסעים אל תפקיד ספציפי בחו"ל, תצטרכו לבחון מול הבנק בו מתנהל חשבונכם כיום את אפשרות התשלום במטבע זר והעמלות הנגבות בגין ניהול חשבון כזה. אולי תגלו שזה הזמן להחליף בנק.

לסיכום:

רילוקיישן הוא תהליך מורכב ויוצר התרגשות מספקת, גם מבלי הצורך לשחזר מסמכים שאיבדתם או ניירת שהייתם צריכים לשמור ולהביא איתכם (אבל, מן הסתם, לא עשיתם זאת, בשל הלחץ). חשוב מאד לנסות ולשמור על סדר פעולות הגיוני ומאורגן ככל האפשר, על מנת שלא לסבך עוד יותר את האתגר הלא פשוט שעומד בפניכם.

Call Now Button