שרותי נוטריון אקספרס

משרד עורכי דין ונוטריון משה אלפסי
שירותים ותרגומים נוטריונים - 03-7266666
נוטריון - המדריך השלם
נוטריון - ערך מוסף
נוטריון - שירותים ותרגומים 03-7266666
page

משרד עורכי דין מוצלח – איך מזהים אותו?

מאת: שירה אלה

ישראל של שנת 2020, מלאה בעורכי דין אך נשאלת השאלה כיצד יודעים איזה משרד עורכי דין הוא מוצלח ואיזה משרד איננו כזה.

ראשית, משרד עורכי דין מוצלח הוא משרד מוכר, בעל מוניטין טוב, בעל מאגר לקוחות רחב, אשר היה שותף לפסקי דין תקדימיים ולהלכות מעניינות של בתי המשפט.

משרד עורכי דין מוצלח הוא משרד אשר מעניק ללקוחותיו שירות משפטי מקצועי ואיננו עוסק בתחומי משפט, בהם הוא אינו מנוסה. הפניית לקוח אל משרד עורכי דין אחר בנושא מסוים, מעידה על יושרה ומקצועיות.

עורך דין טוב הוא עורך דין המייצג את לקוחו בנאמנות, תוך מתן חוות דעת כנה על המצב המשפטי. עורכי דין איכותיים, אינם מפזרים הבטחות שווא ללקוחותיהם אלא מציגים את המצב המשפטי כפי שהוא.

כיום, ניתן למצוא משרד עורכי דין אשר מתמחה בכל ענף משפטי, יהיה זה דיני חוזים, דיני מקרקעין, דיני עבודה או הדין הפלילי. עם זאת, חשוב שלא למהר בבחירת משרד עורכי דין, אלא לעשות בדיקה אמיתית ומקיפה על התאמתו של המשרד לטיפול בבעיה המשפטית הספציפית, העומדת על הפרק.

משרד עורכי דין מוצלח – כיצד נדע?

לכל לקוח יכולים להיות סדרי עדיפויות שונים באשר למשרד עורכי דין בישראל, כמו גם הסתכלות שונה על המונח "הצלחה". עם זאת, ניתן בהחלט להצביע על מספר פרמטרים מרכזיים, באמצעותם, נוכל לזהות מספר עורכי דין מצליח:

1. מומחיות משפטית : משרד עורכי דיו מוצלח, הוא בראש ובראשונה, משרד המציע ייעוץ משפטי אך ורק בתחומים בהם הוא מתמחה. בדרך כלל, מורכבים המשרדים ממספר עורכי דין אשר כל אחד, בעל מומחיות בענף משפטי אחר, על מנת שיוכלו לספק שירות משפטי כולל ללקוחות. לדוגמה, אם אתם זקוקים לייעוץ משפטי הקשור לדיני עבודה, וודאו שיש במשרד עו"ד דיני עבודה שיש לו ניסיון ומומחיות בתחום.

בין אם נפנה למשרד עורכי דין גדול או קטן, חשוב שנדע כי הסוגיה המשפטית היא בתחום ההתמחות של המשרד.

2. מתן חוות דעת כנה : עורכי דין טובים הם אלו אשר בוחנים את המצב המשפטי, על כל פניו, ומציגים בפני הלקוח, חוות דעת כנה באשר לסיכויי ההצלחה של התיק. משרד עורכי דין מוצלח, יהיה הגון וישר ולא יאמר ללקוח את מה שהוא רוצה לשמוע, אלא אך ורק את המציאות המשפטית לאשורה.

3. פתרונות יצירתיים : משרד עורכי דין מוצלח הוא משרד המציע פתרונות יצירתיים לבעיות המשפטיות. כל בעיה משפטית אינה חייבת להיפתר מיד באמצעות הגשת תביעה אלא ניתן לנקוט בצעד ביניים ולהוציא אל הצד שכנגד, מכתב התראה לפני נקיטה בהליכים.

פעולה שכזו, יכולה לחסוך ללקוח הוצאות מיותרות ולספק לו את התוצאה שביקש, ללא שייאלץ להגיע לדיונים בבתי המשפט.

דוגמא נוספת היא למשל, הליך של גישור. משרד עורכי דין איכותי, יציע ללקוח לפתור את ההליך המשפטי, אם סוג הסכסוך מתאים לכך, באמצעות הליך של גישור, המאפשר את סיומו של הסכסוך המשפטי במהירות וביעילות.

4. שכר טרחה הגון : משרד עורכי דין טוב, גובה מלקוחותיו, שכר טרחה הגון ואיננו מפריז בגובה שכר הטרחה. כמו כן, אם הדבר מתאים, הוא נותן ללקוח בחירה לגבי צורת שכר הטרחה, קרי, שכר גלובאלי או שכר על פי שעות עבודה.

אתר האינטרנט של המשרד

בעידן האינטרנט, ניתן להתרשם בפרטיות ביתנו או במקום העבודה, מן השירותים המשפטיים שמציע כל משרד ולבחון האם קהל לקוחותיו ותחום התמחותו, מתאימים לצרכים שלנו.

משרד עורכי דין בעל שם, מפרסם מאמרים משפטיים, פעיל בקהילות משפטיות, היה שותף לפסקי דין תקדימיים ועוד. את כל המידע האמור ועוד, ניתן למצוא באתר האינטרנט של המשרדים.

רוצים לדעת היכן עורכי הדין למדו? מהו הוותק שלהם במקצוע עריכת הדין? ברוב האתרים של משרדי עורכי דין, תוכלו למצוא מידע אודות המשרד, שנת הקמתו וכן, פרטים על השותפים במשרד ועורכי הדין השכירים.

חיפוש משרד עורכי דין יכול להיעשות במספר דרכים, למשל, דרך הפורומים המשפטים, באתר לשכת עורכי הדין ודרך האינדקסים השונים ברשת.

פעילות פרו בונו

משרד עורכי דין מוצלח הוא משרד אשר עוסק בפעילות התנדבותית הקרויה "פרו בונו". לשכת עורכי הדין מפעילה תוכנית בשם "שכר מצווה" אשר במסגרתה, מעניקים עורכי דין שונים, ייעוץ משפטי בהתנדבות.

משרד עורכי דין המכבד את שמו ואת פועלו, מקדיש מעט מזמנו ומן הידע שלו, לטובת הקהילה ועוסק בטיפול בתיקים פרו בונו, אם במסגרת "שכר מצווה" או אם במסגרות אחרות.

האם המשרד אליו פניתם עוסק בפעילות שכזו? תוכלו למצוא את המידע הזה באתר האינטרנט או אף לשאול את עורך הדין, בפגישתכם עמו.

בעידן של עורכי דין רבים, הבחירה במשרד עורכי דין מוצלח, חשובה יותר מתמיד. משרד עורכי דין טוב, הוא משרד העוסק בתחומי מומחיותו בלבד, מעניק חוות דעת משפטית כנה ללקוחותיו, בעל החשיבה יצירתית ועוסק בפעילות התנדבותית.

Call Now Buttonדילוג לתוכן