שרותי נוטריון אקספרס

משרד עורכי דין ונוטריון משה אלפסי
שירותים ותרגומים נוטריונים - 03-7266666
נוטריון - המדריך השלם
נוטריון - ערך מוסף
נוטריון - שירותים ותרגומים 03-7266666

מה עושים במקרה של תאונת אופנוע?

בין אם זה קרה לכם או לקרובים אליכם ובין אם אתם פשוט חוששים מזה, אם יש לכם אופנוע, כדאי שתקראו את המאמר הזה! כאן נפרט מה יש לעשות במקרה של תאונת אופנוע

למה בכלל להחזיק אופנוע?

רגע לפני שנעסוק בחסרונות של השימוש באופנוע, כדאי להבין מהם היתרונות הברורים של החזקת אופנוע על פני כלי רכב אחרים. ובכן, הסיבה העיקרית שמובילה אנשים להוציא רישיון לנהיגה על אופנוע היא האפשרות להתפתל בין רכבים ולהימנע מפקקים. כמו כן, מדובר על כלי רכב שהרבה יותר קל למצוא לו חנייה וגם יותר חסכוני להשתמש בו. בנוסף, הגיל המינימלי להוצאת רישיון לאופנוע הוא נמוך יותר מזה של רישיון על רכב פרטי.

החלק הבעייתי

מה שרוכבי אופנוע רבים אינם לוקחים בחשבון, ובעיקר אם הם צעירים מאוד, הוא העובדה שבניגוד לרכב פרטי, אופנוע לא שומר עליהם בזמן תאונה והם חשופים הרבה יותר לפציעות. לכן הפציעות בתאונות אופנוע הן קשות הרבה יותר מאלו המתרחשות בכלי רכב פרטיים. כאילו לא די בכך, האופנוע גם פחות יציב מרכב פרטי, מה שמוסיף עוד יותר לסטטיסטיקה העגומה של תאונות אופנוע.

תאונות נפוצות

מן הסתם, ישנם סוגים רבים ושונים של תאונות אופנוע. אבל ישנם סוגים נפוצים יותר מאחרים. לדוגמה, תאונות עצמיות של החלקה על הכביש או תאונות שנובעות מהתנגשות עם כלי רכב אחר ואפילו עם הולכי רגל. כמו כן, ישנן תאונות שהן תוצאה של ניסיון הימנעות מתאונה עם כלי רכב אחר. אלו הן בדרך כלל תאונות קלות יותר.

פעולות מיידיות

במידה והתרחשה תאונת אופנוע ישנן פעולות שחשוב לבצע באופן מידי. ראשית, חשוב לקבל עזרה ראשונה לפציעה ובמידת הצורך גם להזמין משטרה. דבר נוסף שמאוד חשוב לעשות באופן מידי הוא לתעד עד כמה שאפשר את כל פרטי התאונה כולל עדים, תמונות של כלי הרכב המעורבים בתאונה, פציעות – במידה ויש וכל דבר אחר שיכול לעזור בשלבים מאוחרים יותר. גם אם אתם מרגישים מצוין לאחר התאונה ומרגישים שלא נפגעתם גופנית כלל, חשוב להתפנות לבית חולים ולבצע בדיקות מעמיקות וכמובן, לשמור את התיעוד שלהן.

חשוב לא פחות!

מן הסתם, גם אם רק האופנוע ניזוק, ועל אחת כמה וכמה אם נפצעתם, חשוב לעדכן את חברת הביטוח. אבל לא לפני שתתייעצו עם אנשי מקצוע מומחים בתחום של תאונת אופנוע – משרד עורכי דין רונן ברק ושות' לדוגמה. זאת, על מנת שכשתגישו את התביעה שלכם לחברת הביטוח, יהיו לכם כל המסמכים הדרושים וכל העדויות הדרושות. כך תוכלו להגדיל משמעותית את הזכאות שלכם מול חברת הביטוח ולשמור על הזכויות שלכם מולה. זכרו, האינטרס של חברת הביטוח הוא לא לשלם לכם בעוד שהאינטרס שלכם הוא לקבל את הפיצוי המלא!

Call Now Button