שרותי נוטריון אקספרס

משרד עורכי דין ונוטריון משה אלפסי
שירותים ותרגומים נוטריונים - 03-7266666
נוטריון - המדריך השלם
נוטריון - ערך מוסף
נוטריון - שירותים ותרגומים 03-7266666

הדבר הראשון והעיקרי שחשוב לדעת על פשיטת רגל, היא שמשנת 2019, היא כבר אינה מכונה כך. בעקבות הרפורמה בהליכי פשיטת רגל, שנכנסה לתוקפה ב-15.09.2019 פשיטת הרגל וההליכים הנלווים לה מכונים "חדלות פירעון ושיקום כלכלי". כך שיחד עם פשיטת הרגל הארכאית, מת גם אות הקין המשפיל והמבזה, שהוצמד למצחם ולתדמיתם של האנשים שהגיעו לכדי פשיטת רגל. יחד עם זאת, על אף הנאורות והגישה החיובית שבהן נוקטות כיום המערכות השונות ביחסן אל אנשים וגופים המגיעים לחדלות פירעון, עדיין קיים הצורך בשירותי עורך דין פשיטת רגל המתמחה בתחום. זאת, מאחר ולמרות שחלק גדול מהמכשולים רוככו וההליכים הפכו לידידותיים יותר, עדיין קיימות בהליכים לא מעט נקודות בעייתיות הדורשות ייעוץ, ליווי והכוונה משפטית של איש המקצוע שזה הוא תחום התמחותו.

 

מה חשוב לדעת?

למי מיועד הליך חדלות הפירעון?

הליך זה מיועד לחייב שחובותיהם הקיימים והעתידיים לגופים השונים גבוהים מיכולות הפירעון המעשיות שלהם. הפניה להליך זה מתבצעת לאחר שהחייב כבר הגיע למסקנה כי אין ביכולתו להשיב חובותיו לנושים בטווח הזמן הנראה לעין. במסגרת חובות אלה נכללים החובות שמצויים לפני פתיחת ההליך המשפטי או הליך בהוצאה לפועל וגם חובות שעבורם אליהם כבר נפתחו הליכים בהוצאה לפועל.

איזה מסמכים נדרשים בפגישת ייעוץ עם עורך דין פשיטת רגל?

מסמכים המספקים נתונים בגין החובות הקיימים, מסמכים כלכליים הנוגעים לא רק לחדל הפירעון עצמו אלא גם לאנשים הגרים עימו (בן / בת הזוג, ילדים או הורים), יתרת חשבונות הבנק, תלושי שכר, או, לחילופין, דו"ח פנסיה, נתוני החזקת מקרקעין, דו"ח קצבאות מהמוסד לביטוח לאומי שלו, פירוט תשלומים שוטפים ותצהיר מפורט, שבו מתוארות הנסיבות שהביאו להסתבכותו ולהיווצרותם של החובות שבגינם מבקש האדם לפתוח בהליכי חדלות הפירעון. למסמכים הללו יצורף טופס ויתור על סודיות.

מהן המגבלות שחלות על החייב?

הליך חדלות פירעון כולל מספר מגבלות כדוגמת עיכוב יציאה מהארץ, איסור החזקת פנקסי שקים, ניהול חשבון הבנק שעל שמו כשהוא מצוי ביתרת זכות, כרטיס אשראי שאינו כולל מסגרת אשראי ואיסור על בעלות בחברה.

 

עורך דין פשיטת רגל – מה הוא, בעצם עושה?

שינוי השם והמינוחים הנלווים להליכים, אולי, עשויים להטעות במקצת, ואף לגרום לאנשים שהגיעו למצב של חדלות פירעון כי המדובר בסוג של "קייטנה" עם דובוני איכפת לי וחדי קרן צבעוניים המרחפים מסביב. חשוב לציין, כי למרות הרושם המטעה, מדובר בהליכים מורכבים למדי, שלא ניתן לשלוף אותם כקלף מנצח כל אימת שלא מתחשק לכם לשלם את התחייבויותיכם. נכון, הסטיגמה הקשה של "פושט רגל" השתנתה, ואף חלק מהתנאים התרככו במעט במטרה לבוא לקראת האנשים שהגיעו למצב זה, אבל, אל תטעו – המדובר בהליכים רשמיים, שמטרתם, בסופו של יום, גם להשיב את חד הפירעון לעמידה בחזרה על "רגליו" הפיננסיות, אבל גם לגרום לנושים לקבל לא מעט מהכספים שחדל הפירעון נותר חייב להם. כך ששירותיו של עורך דין פשיטת רגל נותרו נחוצים, וכיום, הם אולי אפילו נחוצים יותר מאי פעם.

Call Now Button