שרותי נוטריון אקספרס

משרד עורכי דין ונוטריון משה אלפסי
שירותים ותרגומים נוטריונים - 03-7266666
נוטריון - המדריך השלם
נוטריון - ערך מוסף
נוטריון - שירותים ותרגומים 03-7266666
page

מהסכם הממון ועד הליך הגישור

זוגיות בריאה ויציבה הינה מפתח להמון דברים טובים. למרות זאת, אנשים רבים מרגישים כי עשו בחירה לא נכונה עם כניסתם אל חיים משותפים עם בן זוגם, וכעת מחליטים להפרד לשלום ולצאת אל דרך חדשה. יציאה אל דרך חדשה מותנית בין היתר בקיומו של הסכם ממון טרם הנישואים, ועם הפרידה, בהליך מסודר ונעים של גישור.

הסכם ממון טרום הנישואין

אם פעם היה נדמה כי נושא הסכם הממון הינו בגדר טאבו, כיום יותר ויותר זוגות חותמים על ההסכם שתכליתו לשמור על רכושו של כל אחד. עם הצעת הנישואין והבחירה לחיות חיים משותפים יחד, נדמה שהסכם הממון הינו הדבר האחרון שצריך, ויש האומרים כי הוא גם פוגע ברומנטיקה ובאידיליה בין בני הזוג.

לצערנו ישנם תקדימים רבים של זוגות אשר נכנסו אל המערכת הזוגית שלהם כשהם מאוהבים ונכונים לחיות ביחד מעתה והלאה, אך איש אינו יודע מה צופן לו העתיד. בדיוק בגלל סיבה זו, נהוג כיום בישראל ובעולם כולו, לחתום על הסכם הממון אשר מגן על כל אחד מהצדדים. כל מה שהיה של כל אחד מבני הזוג טרם הנישואים, נשאר שלו בדיוק כפי שהיה.

טיפול מונע לנזק כלכלי רב

לצד אלו התומכים בהסכם הממון, לא מעטים אלו שלא מבינים לעומק את חשיבותו של ההסכם. במקרים רבים, אחד מבני הזוג צבר הון מכובד בעמל רב לאורך חייו. הון שכזה יכול להיות נכס, כלי רכב או כל דבר אחר בעל ערך רב. בעת שנכנסים אל הסכם זוגיות פורמלי, הרי שהרכוש הופך שיתופי, ובמקרים של פרידה ניתן לתבוע חלק מהרכוש.

הסכם הממון מתפקד כטיפול מונע, ודאוג שהרכוש ישאר בבעלותו של המחזיק בו. כך שבמקרים של פרידה, מונעים נזק כלכלי רב אשר יכול להגרם בעקבות חלוקת הרכוש בין בני הזוג. ההסכם לא הורס אידיליה, אלא בדיוק להפך – הוא מעניק שקט נפשי מבלי חשש כי הרכוש הרב עומד בפני סכנה.

גישור – נפרדים לשלום בדרך נעימה

לצערנו לא כל סיפורי האהבה מסתיימים כפי שהיה מצופה מהם להסתיים, ולעתים רבות בני הזוג מגלים כי אינם מעוניינים עוד לחלוק חיים משותפים. במקרים שכאלו ניתן להסתייע בעורך דין אשר יגשר בין הצדדים וינסח הסכם המקובל על שניהם. לצד המקרים המסתיימים באופן שכזה, מקרי גירושים רבים מגיעים אל כותלי בית המשפט וכך גוזלים המון אנרגיה ורגשות שליליים בין המעורבים בדבר.

כאשר מגיעים אל בית המשפט, למעשה מכתירים צד אחד כמנצח וצד אחר כצודק. תכלית הגישור היא להוציא את שני הצדדים מרוצים וכך לדאוג לפרידה על הצד הטוב ביותר מבלי לגרום לנזקים ועוגמות נפש. הגישור יכול להתנהל בצורה של שיח, או פגישה בנפרד של עו"ד עם כל אחד מהצדדים.

המאמר נכתב באדיבות קבוצת גבים שירותי גישור גירושין

Call Now Buttonדילוג לתוכן