שרותי נוטריון אקספרס

משרד עורכי דין ונוטריון משה אלפסי
שירותים ותרגומים נוטריונים - 03-7266666
נוטריון - המדריך השלם
נוטריון - ערך מוסף
נוטריון - שירותים ותרגומים 03-7266666

מהן ההשלכות המשפטיות על נהיגה בשכרות  ?

'אין איש ישר בארץ אשר לא יחטא' כך אומרים חז"ל כאשר הם צריכים לתרץ פעולות כאלו ואחרות של צדיקים המתוארים בכתובים. במידה רבה המשפט הזה נכון גם עבור עבירות תעבורה. החיים הם דינמיים ולא תמיד אנחנו יכולים לשלוט על כל מה שמתרחש. אמנם, כולם יודעים כי אסור לשתות לפני שנוהגים, אבל כולם גם יודעים כי לא פעם הם עומדים על הגבול, על הקו הדק המפריד בין המותר ובין האסור .

התפקיד של עורכי הדין בפרט ומערכת המשפט בכלל היא להביט על הפער הזה שבין החוק ובין המציאות ולהצליח לגשר בין הדברים עד שיעשה משפט צדק באדם שנוהג שלא כחוק. רבים בישראל נתפסים על נהיגה לאחר ששתו משקה אחד או שניים, רבים גם לא יודעים כי החוק בהקשר הזה הוא לא שחור או לבן.

השאלה היא מה בדיוק התרחש

'נהיגה בשכרות' היא מושג רחב. יש כאלו שאכן שתו כמות שהביאה לסכנה ממשית שלהם, של החברים שלהם לנסיעה ושל נוסעים אחרים בכביש. יש כאלו שנתפסו על 'נהיגה בשכרות' לאחר ששתו מעט בירה או הרימו צ'ייסר אחד בחתונה או אירוע אחר וידעו שהם אכן כשירים לנסיעה.

כאמור, התפקיד שלנו בתור עורכי דין הוא לאבחן בין המקרים ולהציע פתרונות מתוך נקודת ההנחה כי הנאשם הבין את חומרת המעשה ועכשיו זה הזמן להקל עליו במידה כזו או אחרת את העונש.

ההשלכות המשפטיות בהקשר הזה נוגעות בראש ובראשונה לתוצאה הסופית של אותה פעולה, נהיגה בשכרות. כלומר, נהיגה בשכרות תהיה בעלת השלכות חמורות יותר במידה והתוצאה של הנהיגה הביאה לפגיעה ברכוש, או חמור מכך, בנפש.

בנוסף, ניתן להקל על העונש עבור נהיגה בשכרות במידה והראיות לכך שאכן הנהג נהג תחת השפעת אלכוהול לא אמינות דיין. לא פעם אנחנו יכולים לראות כוחות משטרה הטופלים האשמות שווא רק על מנת שיקבלו נקודות זכות כאלו ואחרות במקום העבודה שלהם.

לא פעם מדובר על פעולה חמורה שאותה עלינו, בתור עורכי דין למגר. גם במקרה הזה ניתן להקל על העונש ולבקש מבית המשפט שיפסוק תוך התחשבות הראיות שהונחו לפניו.

ההשלכות משתנות ותלויות בפסקה של בית משפט

כאמור, המשמעות של המעשה של אותו הנהג היא הגורם המשמעותי ביותר, זה המכתיב בסופו של יום את העונש של אותו נאשם. ההשלכות שיכולות להיות שלילה של הרישיון ועלולות להביא, במקרים חמורים אפילו לעונשים הכוללים עבודות שירות וכמובן, מאסר.

אבל, במרבית המקרים לא מדובר על אירועים חמורים המצדיקים עונשים כבדים. בדרך כלל מדובר על עונשים הכוללים כאמור שלילה של הרישיון, הוספת נקודות, לעיתים אף הובלה של הנאשם לקורס נהיגה מונעת בהתאם לתקנות משרד התחבורה בנושא.

חשוב לזכור כי בכל מקרה יש מה לעשות וההמלצה היא כמובן להתייעץ עם עורך דין.

 

Call Now Button