שרותי נוטריון אקספרס

משרד עורכי דין ונוטריון משה אלפסי
שירותים ותרגומים נוטריונים - 03-7266666
נוטריון - המדריך השלם
נוטריון - ערך מוסף
נוטריון - שירותים ותרגומים 03-7266666

למי פונים במקרה של תאונת עבודה?

כאשר מדברים על תאונות עבודה הדימוי העולה לרבים בראש הוא של תאונות עבודה המתרחשות באתרי בנייה וכיוצא באלו. אבל, האמת היא שתאונות עבודה למעשה יכולות להתרחש בכל מקום בכל זמן, בכל סוג של עבודה.

כדי שנגדיר תאונת עבודה בתור 'תאונת עבודה' זו תאונה המתרחשת במקום העבודה או בדרכים ממנה ואליה. לצורך העניין, גם תאונת דרכים בדרך יכולה להכלל בתוך ההגדרה של 'תאונת עבודה'.

לעיתים קרובות תאונות עבודה מתרחשות לא בפעם אחת, כאן אנחנו נכנסים לתוך המושג שנקרא 'מחלות עבודה', כלומר מחלות הנוצרות לאורך הזמן כתוצאה מסוג העבודה בה עבד העובד. מחלות מהסוג הזה יכולות להיות ירידה בשמיעה, מחלות הנגרמות כתוצאה משאיפה של חומרים מזהמים וכן הלאה.

תאונת עבודה יכולה להוביל לנכות לזמן מוגבל, לצורך העניין במקרה של פציעה הדורשת כמה ימים עד כמה חודשים להתאוששות מלאה. לעומת זאת, אנחנו עלולים לראות לא פעם תאונות המובילות לנכות ארוכת טווח איתה ייאלץ העובד להתמודד לאורך כל חייו.

במדינת ישראל, בתור מדינה דמוקרטית המושתתת על חוקי יסוד של זכויות הפרט, האזרח הקטן יכול לזכות בהגנה כלכלית במידה והוא נפגע כתוצאה מהעבודה בה עבד. אבל, כמו בכל מערכת בירוקרטית אותם עובדים עלולים למצוא את עצמם 'נופלים בין הכיסאות' עקב התמודדות עם מערכת מורכבת במיוחד. בדיוק לשם כך נועדו אנשי המקצוע העוסקים בתחום.

מה תפקידו של עורך דין במצב כזה

עורך דין תאונות עבודה נועד לשרת כמה צרכים שונים בשם העובד הפגוע:

-עורך דין תאונות עבודה הוא זה שיכול להשיג עבור העובד את הזכויות המגיעות לו מביטוח לאומי: רבים טועים לחשוב כי רק מקום העבודה הוא זה שאחראי להעניק פיצוי מלא לעובד בגין הפגיעה ממנה הוא סובל. אבל האמת היא כי גם מדינת ישראל מכירה במקרים מהסוג הזה ומשתתפת לא פעם במקרים בהם נוצרת נכות קבועה הפוגעת ביכולת של העובד לחזור לשוק התעסוקה.

-עורך דין תאונות עבודה יכול לעזור לכם לתבוע את החברה האחראית לנזק: מדובר כאן על תביעה אזרחית לכל דבר ועניין. כמו במקרים אחרים, גם כאן אנחנו מדברים על מערכת מורכבת ומסובכת ועל שפה משפטית לא פשוטה להבנה. לכן, תמיד טוב שיש שם איש מקצוע שיכול לתווך עבורכם את הדברים על הצד הטוב ביותר.

-עורך דין תאונות עבודה נותן לעיתים גם מענה נפשי: ההתמודדות מול מוסדות משפטיים ובירוקרטיים היא לא פעם התמודדות מורכבת וקשה במיוחד. עורך דין תאונות עבודה הוא זה שיכול לתת לא פעם כתף תומכת, לתרגם את המשמעות של פעולות שונות ועוד. כך שאין ספק כי מדובר על איש מקצוע עליו לא כדאי לוותר בדרך למיצוי כל הזכויות המגיעות לעובד על פי חוק.

 

Call Now Button