שרותי נוטריון אקספרס

משרד עורכי דין ונוטריון משה אלפסי
שירותים ותרגומים נוטריונים - 03-7266666
נוטריון - המדריך השלם
נוטריון - ערך מוסף
נוטריון - שירותים ותרגומים 03-7266666
page

ליווי פרויקטי נדל"ן על ידי עורך דין מומחה

אין ספק שקשור מדובר על פרויקטי נדל"ן, מדובר על עניין לא פשוט ומורכב ביותר. הדבר נובע מכך שנדרש להתייחס לא רק להיבטי התכנון, אלא גם יש המון גורמים מעורבים בפרויקט וכמו כן הליכי הבירוקרטיה הם רבים. בכתבה זאת, אנו נדון בכל הנושא של ליווי פרויקטי נדל"ן על ידי עורכי דין מומחים שעוסקים בתחום.

התכנון האדריכלי הראשוני של הפרויקט והיתכנות להשקת פרויקט הנדל"ן

על מנת לעזור בתמהיל הנכון של הבנייה וכמו כן, על מנת לעבוד על תכנון הפנים והחוץ של הפרויקט באופן מדויק, יש להיעזר באנשי מקצוע שיש להם ידע וניסיון והם יהיו שותפים פעילים בפרויקט. לדוגמה, אדריכלים, קבלנים, מפקחים ועוד. לאחר שיש היתכנות לפרויקט המקרקעין, מתחילים תהליכי הבירוקרטיה. חשוב מאוד, להבין באיזה סוג של פרויקט מדובר. לדוגמה, אם זה פרויקט התחדשות עירונית, פרויקט תמ"א 38 או פרויקט בנייה חדש לחלוטין שמתחיל מאפס. לא משנה באיזה פרויקט מדובר, עורך דין שיש לו תחום התמחות בנדל"ן או במקרקעין, צריך ללוות את הפרויקט. עורך הדין ידאג שתתקיים תקשורת הוגנה וגם תקינה בין כל הצדדים השותפים בפרויקט, ימציא את האישורים הנדרשים על פי החוק וידאג גם שהם יהיו בתוקף.

איזה גורמים צריכים להיעזר בעורך דין מומחה?

אפשר לחלק את הגורמים לשתי קטגוריות:

קטגוריה ראשונה: הגורמים המצבעים. כלומר, וועדות תכנון ובנייה מקומות וארציות, מועצות אזוריות, מועצות מקומיות, חברות עירוניות, קבלני משנה, קבלנים, יזמים וכמובן הרשויות המקומיות.

קטגוריה שנייה: האזרחים. נחדד שפרויקטים בתחום הנדל"ן יכולים להביא לפיתוחים לא רק בתחומי המגורים אלא גם בתחומי הסביבה, אבל מנגד הם גם יכולים להיות מטרד לציבור (יכול להיות שיש רעש, לכלוך וכמו כן יכול להיות שהשינויים שיבוצעו בפני הנוף יגרמו לפגיעה משמעותית באיכות החיים של הציבור המתגורר במקום).

באיזו צורה עורך דין מומחה יכול ללוות את הפרויקטים?

עורך הדין מספק ייעוץ וליווי משפטי לכל הגורמים המעורבים בפרויקטים. מה כולל בתוכו הייעוץ? הנחיות, ניסוחי התקשרות, סיוע בתפעול היבטים פרקטיים ומשפטיים הקשורים לפרויקט ועוד. התפקידים של עורך הדין יהיו: לסייע לאיתור השטחים עליהם ניתן להקים את הפרויקט או הפרויקטים, לוודא את הכשירות של הקרקע וגם של המבנים, לנהל משא ומתן בין כל הגורמים הקשורים לפרויקט, לנסח חוזי התקשרות, לתת סיוע משפטי בנושא דיני מכרזים, לתעד את הפרויקט, לטפל בהיבט הביטוחי של כל פרויקט, להתנהל מול הרשויות, לעזור בתהליכי מכירה של נכסים, לעזור בתהליכי שכירות של נכסים, לתת ייצוג משפטי בכל הקשור למיסוי.

איך תדעו שבחרתם עורך דין מקצועי וטוב?

כיום יש המון עורכי דין המתמחים בתחום הנדל"ן והמקרקעין. מומלץ שלעורך הדין יהיה כמה שיותר ניסיון וידע בכל הקשור לסוג הפרויקט. כמו כן, אם יצא בעבר ללוות פרויקט דומה לשלכם, הדבר רק יכול להיות יתרון עבורכם. קראו עליו כמה שיותר המלצות. אל תבדקו רק עורך דין אחד, אלא בדקו לפחות 2 או 3 עורכי דין מומלצים. בקשו גם לקבל הצעות מחיר. המשיכו עם עורך הדין המומלץ, שנתן את ההצעה המשתלמת ביותר וזה שהכי התרשמתם ממנו.

Call Now Buttonדילוג לתוכן