שרותי נוטריון אקספרס

משרד עורכי דין ונוטריון משה אלפסי
שירותים ותרגומים נוטריונים - 03-7266666
נוטריון - המדריך השלם
נוטריון - ערך מוסף
נוטריון - שירותים ותרגומים 03-7266666

ישראל היא אחת המדינות שיש להן היסטוריה חזקה עם חוק וצדק. לממשלת ישראל יש מוניטין רב בשמירה על שלטון החוק והענשת מי שמפר אותו. מערכת המשפט בישראל ידועה כהוגנת, שקופה ודמוקרטית. כמו במדינות אחרות, גם בישראל יש דבר שנקרא כתבי אישום. במאמר הבא נסביר לכם על כך כדי שתוכלו להבין טוב יותר במה מדובר.

אז מה זה בעצם כתב אישום?

כתב אישום הוא האשמה רשמית בעבירה פלילית. המונח "אישום" מגיע מהפועל הלטיני "indiciare", שפירושו "להעמיד מול". באנגליה של ימי הביניים, כתב אישום היה מעשה של האשמה רשמית של מישהו בפני המלך או בחצרו. זה נקרא "כתב אישום" מכיוון שהוא העמיד את הנאשם בפני בית המשפט וגרם לו/ה לתת דין וחשבון על פשעיו.

מתי מוגש כתב אישום?

כתב אישום מוגש בדרך כלל במקרים פליליים שבהם הוחלט על העמדה לדין ושיש יסוד סביר להניח שהחשוד ביצע את הפשע. כתב אישום הוא האשמה רשמית בהתנהגות פלילית או הצהרת אשמה. זה השלב הראשון בהליך המשפטי הפלילי והוא יכול להיות מונפק על ידי שופט. כתב האישום חייב להיות נתמך בראיות ולהיות מוצג בפני גורמי אכיפת החוק טרם הגשתו. אם מוגש כתב אישום ומוצג לבית המשפט, אזי זה הופך את האדם לנאשם באופן רשמי.

מדובר בהאשמה של אדם בפשע

כתב אישום הוא מעשה של האשמה רשמית של מישהו בפשע, ובדרך כלל התוצאה היא מעצרו. זה עשוי לשמש כדי לתאר את תהליך מעצרו של מישהו על ידי קציני אכיפת החוק והצגתו בפני בית המשפט כדי להגיב על הפשע שביצע. כתב אישום הוא אישום פורמלי בהתנהגות פלילית שהועלתה על ידי תובע בבית משפט. זו האשמה רשמית בהתנהגות פלילית שהוגשה על ידי תובע בבית משפט. כמו כן, זה מסמך רשמי שניתן להשתמש בו כדי להעמיד לדין ולהרשיע את הנאשמים.

חשוב להיעזר בשירותי עורך דין פלילי

עורכי דין פליליים הם האנשים שמספקים שירותים משפטיים לאנשים שהואשמו בפשע. הם מייצגים את לקוחותיהם בבית המשפט, מנהלים משא ומתן להסדרי טיעון ומייעצים להם על זכויותיהם וחובותיהם המשפטיות.

עו"ד פלילי אינו מורשה מאף גורם ממשלתי, אלא נחשב ל"עוסק עצמאי". תחום המשפט הפלילי הוא תחום שהולך וגדל בשנים האחרונות עקב הגברת המודעות הציבורית לגביו והגברת הסיקור התקשורתי של תיקים מתוקשרים. אנשים שרוצים להמשיך בקריירה בתחום זה צריכים להיות מודעים לכך שזה דורש הרבה זמן, מסירות וידע על המשפט וההליך השיפוטי.

עורכי דין פליליים ידועים כאנשים החשובים ביותר במערכת המשפט הפלילי, לצד השופטים כמובן. הם מספקים את ההגנה המשפטית ללקוחותיהם ועוזרים להם להציג את טיעוניהם. עבודתם תובענית מאוד והם צריכים להישאר מעודכנים בחוקים ובשיטות המשפט העדכניות ביותר. שירותי עו״ד פלילי בהחלט יהיו בעלי ערך רב עבור כל מואשם בעבירה פלילית.

 

 

Call Now Button