שרותי נוטריון אקספרס

משרד עורכי דין ונוטריון משה אלפסי
שירותים ותרגומים נוטריונים - 03-7266666
נוטריון - המדריך השלם
נוטריון - ערך מוסף
נוטריון - שירותים ותרגומים 03-7266666

כך תשיגו תרגום נוטריוני בקלות ובמהירות

במקרים מסוימים אנו נדרשים להציג מסמכים ותעודות בפני רשויות ומוסדות של מדינה אחרת. על מנת שמסמכים אלו יהיו בעלי תוקף משפטי, אמינים וקבילים בפני המוסדות נדרשת עזרתו של הנוטריון בתרגומם משפת המקור אל שפת היעד של אותו מוסד במדינה הזרה. אז מה חשוב לדעת? כל המידע במאמר הבא.

בין מכלול סמכויות הנוטריון שהינו עורך דין במקצועו, קיימת הסמכה לחתום על מסמכים ולאשר את נכונותם בפני מוסדות ורשויות בהם אתם נדרשים להציגם. הכלל החשוב ביותר עליו יש להקפיד בדרך לתרגום נוטריוני מוצלח הוא בחירה של נוטריון שבקיא בשתי השפות הללו – שפת המקור ושפת היעד, על מנת שהמסמך יהיה בעל רמת דיוק מרבית ונאמן למקור. מלבד זאת, על הנוטריון לבדוק היטב בטרם יתרגם ויאשר מסמכים אלה את כשירותו של הלקוח המבקש או מסמכים נוספים הנדרשים לאור התרגום המבוקש.

באילו מקרים תדרשו להציג תרגום נוטריוני?

אם חשבתם לנסות את מזלכם מעבר לים בקשרי מסחר או רכישת השכלה תצטרכו להגיע מצוידים בתרגום נוטריוני. לרוב מדובר בתרגום מסמך לשפה האנגלית גם במדינות בהם היא לא נחשבת לשפה הרשמית כמו במדינות מזרח אירופה ודרום אמריקה למשל.

לעיתים נדרש תרגום נוטריוני של פסקי דין לצורך הצגתם במערכת המשפט של מדינה אחרת או הצגת תעודות כגון: תעודת זהות, תעודת לידה, רישיון נהיגה ועוד. לרוב הצגת המסמכים נדרשת במוסדות מדיניים, ממלכתיים וציבוריים של אותה מדינה.

קבלת תרגום נוטריוני תוך זמן קצר

על מנת לקצר את התהליך הצגת המסמכים עליכם לוודא מול המוסד המבקש אותם האם קיימות הוראות וכללים בנוגע לתרגום הנוטריוני המבוקש. וכן, מומלץ לבדוק האם ניתן להעביר את המסמכים לתרגום במייל או בפקס מבלי להגיע פיסית למשרד הנוטריון. הליך זה יאפשר לכם להציג את המסמך המבוקש במהירות וביעילות מרביים ולהתקדם בתהליך הרלוונטי.

תרגום נוטריוני או הצהרת מתרגם?

בטרם תפנו לנוטריון לקבלת תרגום נוטריוני בדקו האם מקובל להציג תצהיר מתרגם. מדובר על מסמך פחות אמין מתרגום נוטריוני בו מתורגמן תירגם את הכתוב בו ונוטריון רק חתם על תרגום זה ולא על נכונות המסמך. ישנן רשויות או מוסדות המאפשרים קבלת תצהיר מתרגם במיוחד כאשר מדובר בתרגום לשפה נדירה אשר קשה למצוא נוטריון בקיא בשפה זו.

סוגיית התשלום עבור תרגום נוטריוני

על פי חוק הנוטריונים נקבעו תעריפים אחידים לשירותיו של הנוטריון כך שהוא חייב לגבות עלות זהה לשאר הנוטריונים בעבור אותו שירות. כך כל האזרחים יוכלו לקבל שירותים אלה במחירים שווים לכל נפש ולא מופקעים. המחירון של שירותים אלה נמצא באתר משרד המשפטים ומתעדכן מעת לעת.

Call Now Button