שרותי נוטריון אקספרס

משרד עורכי דין ונוטריון משה אלפסי
שירותים ותרגומים נוטריונים - 03-7266666
נוטריון - המדריך השלם
נוטריון - ערך מוסף
נוטריון - שירותים ותרגומים 03-7266666
page

כיצד מדרגים משרדי עורכי דין בעולם

מאת: אלעד שניר

1. כללי – חשיבות דירוג משרדי עורכי הדין בעולם

הדירוג של משרדי עורכי דין בעולם מבוסס על מספר קריטריונים המשתנים בין המדינות המבצעות את הדירוג ובהן הוא מתפרסם. יש להבחין בין דירוג הנערך על ידי המשרדים עצמם ופונה אל עורכי דין המחפשים מעסיק, לבין דירוג אשר הייעוד שלו הוא שיתוף ציבור הלקוחות במה שקורה בתוך המשרדים. חשוב להבין כי דירוג של משרד עורכי דין אף פעם אינו נטול פניות ואינטרסים. למרות הקריטריונים הקבועים, לבעלי משרדים גדולים בעולם יש קשרים עם אלו המפרסמים את הדירוג ולכן באפשרותם להטות את התוצאות. יחד עם זאת, אין ספק כי דירוג של המשרדים מספק פרספקטיבה ועוזר ללקוחות חדשים וקיימים לאתר משרד עורכי דין אמין ומקצועי.

2. צעדים לדירוג משרד עורכי דין

דירוג של משרד עורכי דין בעולם מתבצע במספר צעדים:

א. מיפוי – לפני כל דירוג של משרדי עורכי דין בעולם יש להגדיר את האזור הנבדק. דירוג של משרדים בכל ארצות הברית אורך זמן רב יותר מאשר דירוג של משרדים בניו יורק או בכל עיר גדולה אחרת. לאחר ההגדרה הראשונית יש לבצע מיפוי של המשרדים ולמקם אותם על פני האזור. ניתן להיעזר בפרטים טכניים הנמצאים באתרי האינטרנט של המשרדים או בנתונים של רשויות המשפט במדינה.

ב. מבנה – על הגורם המבצע את הדירוג להחליט על המבנה הרצוי. באופן כללי, ישנו דירוג המבוסס על קטגוריות של תחומים (פלילים, דיני משפחה, מיסים וכדומה) או דירוג המבוסס על ציון כללי.

ג. יצירת פרופיל – לפני דירוג של משרד עורכי דין יש צורך בהבנה עמוקה של פרופיל החברה: כמה עובדים הוא מעסיק, מה כמות הלקוחות, מהו מאזן הרווחים, כמה שעות עובד המשרד, לאילו תחומים הוא מספק שירותים ועוד. גיבוש פרופיל המשרד מאפשר חלוקה נוספת של קטגוריות בתוך הדירוג ומקל על הפונקציונאליות של הדירוג עבור הלקוחות.

ד. בדיקה – לפני פרסום הדירוג יש לבצע בדיקה כפולה ומשולשת של הנתונים. ברגע שהדירוג מתפרסם קשה לתקן טעויות, ולכן חשוב לוודא מראש כי כל הפרטים המופיעים בו אכן מבוססים על מקורות אמינים.

3. דירוג על בסיס אמינות

אלמנט נוסף אשר עוזר בעת דירוג של משרדי עורכי דין בעולם הוא האמינות. דירוג המבוסס על אותנטיות מוכיח את עצמו בכל פעם מחדש ומהווה אינדיקציה אמיתית. לעומת זאת, חברת דירוג המבססת את ממצאיה על השערות בלבד יוצרת נזק ואינה משיגה את המטרה. דירוג של משרדי עורכי דין בעולם מבוסס על שנים של ותק וניסיון. למרות הקשיים בדירוג משרד עורכי דין באופן אובייקטיבי לחלוטין, חברת דירוג המצליחה לעשות זאת מבצעת את עבודתה על הצד הטוב ביותר.

4. הדינאמיות של דירוג משרדי עורכי דין

ברוב המדינות מתפרסם דירוג של משרדי עורכי הדין אחת לשנה, אך ישנן מדינות בהן התדירות גבוהה יותר. בכל מקרה, יש לזכור כי משרד עורכי דין הוא אחד הגורמים היחידים במשק אשר עומד בפני שינויים רבים. כל חוק או סעיף חדש המתווספים אל עולם המשפטים מעוררים תנודות רבות בתחום עורכי הדין, והמשרדים הם אלו הסופגים את השינוי. בעת הישענות על דירוג משרד עורכי דין חשוב לבדוק את הרלוונטיות ואת התאריך בו הוא התבצע וזאת על מנת לנצל את הנתונים בצורה אופטימאלית.

Call Now Buttonדילוג לתוכן