שרותי נוטריון אקספרס

משרד עורכי דין ונוטריון משה אלפסי
שירותים ותרגומים נוטריונים - 03-7266666
נוטריון - המדריך השלם
נוטריון - ערך מוסף
נוטריון - שירותים ותרגומים 03-7266666

ייצוג בית דין רבני

המדינה שלנו היא מדינת חוק. עם זאת יש הרבה מאוד סיטואציות ומקרים אשר אותם אנחנו צריכים להביא אל מול בית הדים הרבני. לעיתים זה ימשיך עד לבית המשפט אך יש בהחלט מקרים אשר בהם העניין יוכל הסתיים בצורה רגועה גם מול בית הדין הרבני.

לרוב, הנושאים הקשורים לנישואין וגירושין כמו גם שאר ענייני משפחה, הרי שאלה יידונו בראש ובראשונה דווקא מול בית הדין הרבני. בבית הדין הרבני מוגשים כל הנושאים הקשורים לענייני נישואין וגירושין כאשר הגוף שמשיא את בני הזוג הוא גם זה שאחראי במקרים המצערים אשר בהם הנישואין לא צולחים.

איך ניגשים אל בית הדין הרבני?

אז כאשר מדובר בנושאים שאנחנו פונים איתם אל בית המשפט, אנחנו יודעים שהכתובת הראשונית שלנו זהו עורך דין טוב שיידע לייצג אותנו נאמנה מול בית המשפט, מול הצד שכנגד. אך כאשר מדובר בבית הדין הרבני, שם יש כאלה המתרשלים בבקשת ייצוג והם ניגשים בעצמם להתמודד מול הצד שכנגד. הגוף הכי מתאים לייצוג בבית הדים זהו הטוען הרבני.

לא תמיד זה נכון וגם לא תמיד זה חכם לנסות לחסוך את הייצוג בבית הדין. יותר מידי אנשים מצאו את עצמם מפסידים הרבה מאוד, רכוש, זכויות ועוד הרבה דברים הכרוכים בחבילה הזו של ענייני משפחה וכל זה רק בגלל שהצד השני התכונן כראוי עם ייצוג של טוען רבני כאשר הם ראו בזה משהו מיותר וחסר כל חשיבות.

טוען רבני – מיהו ומה הוא עושה?

אז מה תפקידו של הטוען הרבני?

יש כאלה הסבורים כי טוען רבני היא דמות רבנית. זה לא נכון. טוען רבני הוא אדם שטוען טענות של לקוחו מול בית הדין. זה המקור לשמו וזה מה שבעצם המשמעות של התפקיד אותו הוא ממלא.

חשוב להבין כי ייצוג של טוען רבני הוא דבר חשוב מאין כמותו כאשר זה מה שעשוי לעשות את ההבדל בין הצלחה בבית הדין לבין כישלון של ממש בנושא הנידון.

הטוען הרבני הוא לרוב איש מקצוע שיש לו את הבקיאות בכל מה שקשור לתחום הזה של עניינים משפטיים הנידונים בבית הדין הרבני כאשר ברוב המקרים הייצוג שלו יעשה רק טוב עם הלקוח ששוכר את שירותיו. בעזרת הייצוג של הטוען הרבני אפשר להגיע למקומות הרבה יותר טובים כך שזה בהחלט שווה. 

מי יכול להיות טוען רבני?

מי יכול להיות טוען רבני? מי הוא זה שזוכה לתואר? כדי להיות טוען רבני אמור איש המקצוע ללמוד במכון המיועד להכשרת טוענים רבניים. הוא צריך להכיר את כל חלקי השולחן ערוך וחושן משפט העוסקים בתחומים הנידונים וזאת כדי לדעת איך וכיצד להתייחס לכל נושא וכל תחום שבאים לדון מולו.

יש ביקוש גבוה לטוענים רבניים ומי שרואה את עצמו מתאים, כדאי לו לבדוק את התחום.

Call Now Button