שרותי נוטריון אקספרס

משרד עורכי דין ונוטריון משה אלפסי
שירותים ותרגומים נוטריונים - 03-7266666
נוטריון - המדריך השלם
נוטריון - ערך מוסף
נוטריון - שירותים ותרגומים 03-7266666

רבים מאיתנו נתקלו במצבים בהם נדרשו לחתום על ייפוי כוח כדי שאדם אחר יבצע פעולה מסוימת עבורנו, למשל בעת הוצאת דואר רשום שנשלח אלינו ומישהו אחר עשה זאת במקומנו. אלו הם המקרים ה"קלים", בהם מספיקה חתימה כדי שהפעולה תתבצע. אולם, ישנם מקרים בהם נדרש ייפוי כוח נוטריוני, שמשמעותו אישור של נוטריון מוסמך שמאשר שאכן, האדם המדובר הזדהה בפניו.

מהו ייפוי כוח נוטריוני

ייפוי כוח נוטריוני הוא מסמך כתוב וחתום, בו מאושר שאדם מסוים רשאי לחתום על כל מסמך בשמו של אדם אחר. הפעולה מתבצעת בפני נוטריון שמצהיר כי שני הצדדים, זה שמעניק את ייפוי הכוח וזה שמוענק לו ייפוי כוח זה, התייצבו בפניו וכי זיהה אותם. קבלת ייפוי כוח נוטריוני מתקיימת במצבים מיוחדים, למשל בעת ביצוע עסק מקרקעין, בעת משיכת כספי פיקדון מהצבא ועוד.

תוקפו של ייפוי כוח מסוג זה

ראשית, יש להדגיש כי כל נוטריון הוא גם עורך דין, בעוד שלא כל עורך דין הוא נוטריון. לפי חוק הנוטריונים, סעיף 20 א', נקבע כי לא יהיה לייפוי כוח נוטריוני כל תוקף, אם הנוטריון לא אימת את החתימות על גבי המסך ולא זיהה את המתייצבים בפניו. את הזיהוי הזה יוכל לעשות באמצעות בדיקת תעודת הזהות של הנוכחים.

מימוש כספי פיקדון אישי

כל חייל משוחרר וכל מי שסיים את השירות הלאומי, מקבל סכום כספי הנקרא פיקדון אישי. את הכספים ניתן לממש רק בתוך מדינת ישראל, לצרכי לימודים או הכשרה מקצועית, הקמת עסק, לימודי נהיגה, נישואין או רכישת דירה. את הפיקדון זכאים לקבל חיילים משוחררים מצה"ל, ממג"ב, משוחררי משטרת ישראל, שב"ס או מסיימו שירות לאומי.

את כספי הפיקדון האישי ניתן לממש במהלך חמש שנים לאחר מועד תום השירות. אם לא נוצלו, ניתן יהיה לנצל אותם בשנתיים שלאחר מכן, ולכל מטרה. בכל הנוגע למימוש הפיקדון עבור לימודי השכלה גבוהה, יצוין כי מדובר על לימודים בישראל בלבד וכי הפיקדון לא יוכל לשמש למטרת לימודים בחו"ל.

מימוש הפיקדון מתבצע על ידי התייצבות בעל הפיקדון, המצויד בתעודת זהות, לסניפי בנק הפועלים או בנק לאומי, שם ניתן למלא טופס בקשה למשיכת כספים לפיקדון אישי.

עורך דין משרד הביטחון לסיוע

אם האדם לא נמצא בארץ באותה עת, כמו חיילים משוחררים רבים שטסים לחו"ל לאחר השירות כדי לנקות קצת את הראש ולספוג אנרגיה חדשה, הוא יוכל לעשות זאת באמצעות מתן ייפוי כוח נוטריוני, בחו"ל, או באמצעות התייצבות בפני עורך דין משרד הביטחון בארץ, טרם נסיעתו לחו"ל, כדי שהוא יאמת את זהותו ויאפשר לו לקבל ייפוי כוח.

למעשה, עורך דין משרד הבטחון ותפקידו בהליך ייפוי כוח הוא משמעותי, מאחר והוא הדמות שתייעץ לחייל המשוחרר ואף תסייע לו להשיג את המסמך המבוקש, במיוחד אם המבקש עומד לעזוב את הארץ למטרת טיול.

עם עורך דין משרד הבטחון התהליך לא יהיה רק מהיר ומקצועי יותר, אלא גם וודאי יותר, ועם הנחיה מקצועי של העורך דין לגבי הספים והמסמכים המתבקשים, כך שבעצם ההליך יהיה גם וודאי יותר.

 

Call Now Button