שרותי נוטריון אקספרס

משרד עורכי דין ונוטריון משה אלפסי
שירותים ותרגומים נוטריונים - 03-7266666
נוטריון - המדריך השלם
נוטריון - ערך מוסף
נוטריון - שירותים ותרגומים 03-7266666
page

זכויות האזרח בעת חקירה פלילית

כל אדם שנמצא בעיצומו של הליך פלילי שמתנהל כנגדו, ירגיש את המצוקה והחשש ממה שעלול לקרות בעתיד, שכן להרשעה פלילית תהיינה לא מעט השלכות. חקירה פלילית עלולה להתפתח לכל מיני כיוונים בעוד שלאזרח לא תמיד תהייה שליטה בייחוד אם היא נמשכת לאורך זמן ויש לאסוף עדויות וכו'. במקרים כאלה יש להסתייע מיד בעו"ד פלילי בתל אביב, או מהצפון או מכל מקום שבו בקירוב אליכם.  

כמו בכל מדינה, יש למשטרה את הזכות לבצע את העבודה שלה כמצופה, מאידך יש צורך לשמור על איזון בכל מה שנוגע לסמכויות המשטרה, וקיימים גם לא מעט זכויות לאזרח שנמצא לפני, בעת או לאחר חקירה פלילית שחשוב שיכיר בהם. לרוב אין ידע לאזרח שנקלע למצב כזה, בכל זכויותיו שעומדות לרשותו ולכן מומלץ יהיה להיעזר במשרד עורכי דין פלילי, שם תקבלו את המענה במצבכם.

ידע זה כוח

כאמור חקירה במשטרה היא בהחלט לא דבר סימפטי, עם זאת חשודים רבים לא מודעים לזכויות שיש להם במסגרת חקירה פלילית וחוסר ידיעה עלולה לגרור לעמימות שתוביל לכך שהאזרח ימצא את עצמו במעצר ועם כתב אישום. במצבים אלה חובה יהיה למצוא את העורך דין או נוטריון מהימן שיתלווה אליכם ויסייע לכם בכל מידע חשוב וידווח לכם על כל זכויותיכם.

בטרם חקירה פלילית

במידה ואתם חשודים בחקירה פלילית, אתם נמצאים תחת אזהרה. משמע שכל דבר שתגידו עשוי לשמש כנגדכם בהליך הפלילי. כמו כן, על המשטרה ליידע אתכם לפני הכל שאתם זכאים למתן ייעוץ של עורך דין פלילי, במידה ולא תעשה כך, מדובר בהפרה חמורה שפוגעת בזכויותיכם היסודיים, ולא פעם אי ידיעה או פגיעה בזכות זו יכולה להוביל לביטול כתב אישום.

בזמן חקירה פלילית

חובה לנהוג בכם בכבוד. אסור לנהוג באלימות כלפיכם, או להפעיל לחץ לא הגיוני או לנהל חקירה תחת מסירה של ידע שגוי. במידה ותתבקשו על ידי המשטרה לערוך בדיקת פוליגרף אינכם מחויבים מיד להסכים ותידרש הסכמה שלכם בנידון. יש להיוועץ לפני כן עם עורך דין שמכיר את ההשלכות בהסכמתכם או בסירוב שלכם.  

בתום החקירה

חשוב לדעת שגם בתום חקירה יש סמכות לשחרר אתכם בכתב ערבות ובתנאים שיקבע בית המשפט. גם למשטרה וגם לבית המשפט קיימת סמכות זו. במידה והחקירה כבר מאחור יש עדיין זכות לאזרח לדרוש שימוע בפני גוף התביעה, הוא רשאי תוך חודש ימים לפנות לגוף התובע בבקשה לא לכתוב כתב אישום נגדו.

עורך דין פלילי באזור המרכז

במידה ואתם תושבי המרכז ונמצאים לקראת חקירה פלילית יש חשיבות מכרעת לסיכויים שלכם לקבל את מלוא הזכויות שלכם ולסייע לטובתכם בליווי צמוד של עורך דין פלילי בתל אביב. עו"ד פלילי בתל אביב מכיר את כל התהליך ומיומן כיצד לייצג אתכם בצורה שתיטיב עמכם ותגדיל את הסיכויים שלכם לצאת כשידכם על העליונה.  

Call Now Buttonדילוג לתוכן