שרותי נוטריון אקספרס

משרד עורכי דין ונוטריון משה אלפסי
שירותים ותרגומים נוטריונים - 03-7266666
נוטריון - המדריך השלם
נוטריון - ערך מוסף
נוטריון - שירותים ותרגומים 03-7266666

הרגע שאתם מבינים כי נפגעתם מרשלנות רפואית

רשלנות רפואית היא אחד התחומים הסבוכים והקשים שבתחומי המשפט. לעיתים מדובר במקרים מצערים שאף עלו בחיי בני אדם הקרובים לנו. התחושות הקשות מטעויות ומחדלים שנעשו גורמות לנו להילחם על הצדק גם אם את הנעשה אין להשיב. מכיוון שתחום זה עוסק ברפואה, חשוב אף יותר מתחומי משפט אחרים, לקחת עורך דין שמתמחה ברשלנות רפואית. בפועל, קשה למצוא עורכי דין שעוסקים אך ורק בתחום הזה בשל מורכבותו והידע שהוא מצריך. לכן החיפוש אחר עורך דין מתאים יכול לקחת זמן, אך אל תתפשרו.

סכומי פיצויים שיכולים להגיע למיליוני שקלים

תיקים של רשלנות רפואית יכולים להביא ללקוח סכומים גדולים של מאות ואף מיליוני שקלים. מכיוון שמדובר בחיי אדם, כל אבחנה שגויה או טיפול לא נכון, יכולים לגרור לבעיות בריאותיות קשות עם השלכות לכל החיים וכפי שראינו במקרים מצערים רבים, אף למוות.

כמובן שהפיצויים הרבים לעיתים לא יכולים לכפר על הטעויות שנעשו, אך ניתן להתנחם בעשיית צדק, הענשת הגורם הרשלני באמצעות עורך דין רשלנות רפואית שבעזרתו יושג סכום כסף שיכסה את עלויות הטיפול הנדרשות עקב אותם מחדלים. המקרה של הזמר-במאי אמיר פיי גוטמן ז"ל הוא דוגמה מצערת שמראה מה הנזקים שיכולים להיגרם מרשלנות רפואית. מדובר באדם שקיבל אבחנה מוטעית על כך שהוא חולה סרטן ולכן קיבל במשך שנה טיפולים כימותרפים שלא לצורך שפגעו בגופו קשות. לכן הוא הגיש תביעה בסך 5 מיליון שקלים כנגד בית החולים שאיבחן אותו.

חשוב לזכור כי לפני שמשקיעים כסף בעורך דין רשלנות רפואית מומלץ לערוך פגישת ייעוץ ולקבל הערכה באשר לסיכוי התביעה וסכום הפיצויים שניתן לקבל. קשה עד בלתי אפשרי להעריך בעצמכם את הפיצוי שתקבלו. רק עורכי דין מומחים יכולים לעשות זאת שכן מדובר במשתנים רבים וכל מקרה לגופו.

כדאי לבחור משרד שיסכים לקבל חלק מהתשלום רק עם קבלת הפיצויים. תביעת רשלנות רפואית היא עסק לא זול שיצריך מכם משאבים כלכליים וגם נפשיים ולכן יש לשקול טוב האם שווה לעשות אותו. עוד חשוב לדעת שסוגיית המחיר לא צריכה בהכרח להיות הקריטריון הראשון בבחירת עורך דין. זאת מהסיבה הפשוטה שעורך דין מנוסה אולי ייקח לכם שכר טרחה גבוה יותר אך לו קיימים יותר הסיכויים להצליח בתביעה.

איך לבחור עו"ד מתאים?

כפי שנאמר, היצע עורכי הדין העוסקים אך ורק ברשלנות רפואית לא גדול. חשוב לבדוק טוב ולבחור את העורך דין המתאים. מומלץ לקחת עורכי דין עם ניסיון מעל 10 שנים בתחום וכאלה שעוסקים רק בתחום זה. עוד כדאי לבדוק מה היא השכלתו של העורך דין. מומלץ לקחת מישהו שלמד רפואה למשפטנים ובעל רקע בתחום הרפואי. כמובן שיש לבדוק גם המלצות וחוות דעות. אם יש בידכם המלצה מאדם שאתם מכירים עוד יותר טוב.

Call Now Button