שרותי נוטריון אקספרס

משרד עורכי דין ונוטריון משה אלפסי
שירותים ותרגומים נוטריונים - 03-7266666
נוטריון - המדריך השלם
נוטריון - ערך מוסף
נוטריון - שירותים ותרגומים 03-7266666

הסוגים השונים של עבירות מין והענישה על כל אחת מהן

החוק מתייחס בחומרה רבה לכל עבירה הקשורה למין, וטוב שכך. גם בתי המשפט, לפחות ברוב המקרים, מחמירים עם עברייני מין. אחד השיקולים המרכזיים ברף הענישה הוא סוג עבירת המין, וכמובן שגם לרמת עורך הדין שמייצג את החשוד/נאשם יש משקל בהחלטה הסופית. בעמוד זה תמצאו פירוט של עבירות מין בהתאם להגדרות שלהן בחוק הישראלי.

הטרדה מינית

ישנם מספר סוגים של מעשים שנחשבים להטרדה מינית. חשוב להדגיש כי אם לפני 30-40 שנים החברה, ולכן גם בתי המשפט, התייחסו בסלחנות מסוימת לאותן עבירות מין, כיום הגישה שונה – כשבשנים האחרונות העונשים הולכים ומחמירים (כך שמומלץ לשכור את שירותיו של עורך דין פלילי במרכז בעל ניסיון רב).

כך למשל הצעות בעלות אופי מיני שחוזרת על עצמן פעם אחר פעם, גם לאחר שהנפגע או הנפגעת מבקשים במפורש לחדול מכך הן סוג של הטרדה מינית. כשישנם גם יחסי מרות, תלות, חינוך או טיפול, הצעות מיניות הן בגדר הטרדה גם אם הנפגע או הנפגעת לא ביקשו להפסיק. סוג נוסף של הטרדות מיניות הוא אמירות בעלות אופי משפיל ביחס למיניות של אדם.

שימו לב: העונש המרבי בגין הטרדה מינית הוא עד 4 שנות מאסר. במקרה של הטרדה מינית שכולל גם מעשים מגונים, העונש המרבי הוא כבר 10 שנות מאסר.

מעשים מגונים

כל פעולה שמטרתה סיפוק מיני, גירוי מיני או השפלה על רקע מיני, ללא הסכמתו של הצד השני, היא מעשה מגונה. ישנה הבחנה בין מעשים מגונים בפומבי לבין כאלה הנעשים בפורום סגור ומצומצם, כשהסוג השני נחשב לחמור יותר (בגלל שהוא מתבצע ישירות מול קורבן). העונש המרבי משתנה בהתאם לגיל הקורבן, הסיטואציה שבה התרחש המעשה, קיומם של יחסי מרות ועוד. במקרים "קלים" ניתן להטיל עד שנת מאסר ובמקרים חמורים – גם 10 שנות מאסר.

בעילה אסורה בהסכמה

עבירות מין מסוג זה מתאפיינות במרכיב ייחודי: הן מתבצעות מתוך הסכמה הדדית, ולמרות זאת מדובר בעבירה – מפני שמדובר בקטינה (עד גיל 14 / 16), או לחילופין אישה בוגרת שבוצעה כלפיה מניפולציה מכוונת. במקרה של קטינה, העונש המרבי על בעילה אסורה בהסכמה הוא 5 שנות מאסר, ובשאר המקרים – 3 שנות מאסר.

עבירות מין מסוג אונס

הסוג החמור ביותר של עבירות מין הוא עבירות אונס וכן מעשה סדום (על-פי חוק, אונס של גבר הוא תמיד מעשה סדום). מהות העבירה היא החדרה של איבר או של חפץ אחר כלשהו לאיבר המין של הקורבן. במקרים אלה עורך דין פלילי במרכז עם ניסיון רחב היקף הוא חובה, מפני שהעונש המקסימלי הוא 16 שנות מאסר, ובנסיבות מחמירות (למשל אונס אדם עם לקות נפשית) רשאי בית המשפט לגזור גם 20 שנות מאסר.

Call Now Button