שרותי נוטריון אקספרס

משרד עורכי דין ונוטריון משה אלפסי
שירותים ותרגומים נוטריונים - 03-7266666
נוטריון - המדריך השלם
נוטריון - ערך מוסף
נוטריון - שירותים ותרגומים 03-7266666

הכנת צוואה הדדית לבני זוג

צוואה הדדית

בני זוג נשואים או בני זוג שמנהלים יחד משק בית, מעוניינים בגיל מבוגר להכין צוואה הדדית, כדי להסדיר את כל ענייני הרכוש והממון. אף פעם אי אפשר לדעת מה ילד יום ומתי אדם ילך לעולמו ולכן קיימת חשיבות להסדיר את כל הנושאים הללו מבעוד מועד, כדי שלא יהיו מחלוקות לאחר הפטירה של אחד מבני הזוג, עקב סיבות כאלו ואחרות. לכן קו החשיבה של בני זוג רבים הוא להכין צוואה בסיוע של עורך דין לענייני משפחה שהוא מומחה בתחום זה ולאחר מכן לאשר אותה באמצעות נוטריון. לאחר ביצוע מהלך זה בני הזוג בדרך כלל חשים שקט נפשי כיוון שהם מונעים סכסוכים עתידיים בנין בני המשפחה השונים.

מדובר במהלך מורכב שכולל מידע רב ולכן קיימת חשיבות רבה לקבל המלצה על עורך דין שמתמקצע בתחום זה ולהיות אתו בקשר כדי להכין יחד מסמך חשוב זה. עורך דין אשר המומחיות שלו היא בתחום אחר כמו עורך דין מכירת דירה, לא יוכל להעניק ללקוחות הללו את מלוא הסיוע הנחוץ להם כיוון שאין לו מספיק ידע בנישה ספציפית זו. עו"ד שהוא מומחה בתחום זה, יסביר לבני הזוג באופן מפורט אילו מסמכים עליהם להכין וכיצד נהוג לחלק את הירושה. בדרך זו אפשר יהיה לערוך צוואה הדדית באופן מושלם.

מידע עבור צוואה הדדית

לצורך הכנת צוואה הדדית, בני הזוג מרכזים את מלוא המידע הקשור לנכסים ולממון שברשותם. לגבי כל נכס יש להעביר רישום מדויק של מיקומו בארץ או בחו"ל, כולל האפיון של לשכת רישום המקרקעין גוש, חלקה ותת חלקה. לגבי כספים יש לרשום את פרטי כל חשבונות הבנק הקיימים בארץ ובחו"ל, חסכונות שקיימים בחברות השקעות כמו קופות גמל וקופות פנסיה, עם שמות הגורמים הפיננסיים ופרטי החשבון של העמיתים, פוליסות ביטוח כמו ביטוחי מנהלים או ביטוחי חיים, כולל מספרי הפוליסות. מידע על ניירות ערך, מטבעות קריפטונים וכל נתון על ממון נוסף.

חלוקת הרכוש והממון

בכל תא משפחתי מקבלים החלטה לגבי אופן החלוקה של הרכוש והממון ליורשים. בעת הכנת צוואה הדדית בדרך כלל מחלקים הכול באופן שווה לכל אחד מהילדים. יש מקרים שבהם יש יורשים נוספים כמו קרוב משפחה, חבר קרוב, או תרומה לאוניברסיטה, מוזיאון או לכל גוף אחר.

יש משפחות שבהם החלוקה בין הילדים אינה שווה בשווה עקב סיבות שונות, כמו העובדה שאחד הילדים קיבל סכום כסף רציני עבור רכישת דירה ולכן סכום זה יופחת מהערך הכללי של הירושה שלו. או שאחד הילדים ינושל מהירושה עקב סכסוך ארוך וסבוך שקיים בין הצדדים.

חתימה על צוואה

לאחר שעורך הדין עורך את המסמך של צוואה הדדית על פי כל הנתונים הפיננסיים שהוא קיבל מבני הזוג, בני הזוג חותמים על כמה עותקים של המסמכים. בשלב זה מאשר גם נוטריון את העובדה שמדובר במסמך שהוכן ואושר על ידי בני הזוג.

 

Call Now Button