שרותי נוטריון אקספרס

משרד עורכי דין ונוטריון משה אלפסי
שירותים ותרגומים נוטריונים - 03-7266666
נוטריון - המדריך השלם
נוטריון - ערך מוסף
נוטריון - שירותים ותרגומים 03-7266666
page

האם ניתן לרשת חובות?

למרות שכולנו רגילים לחשוב על ירושה בתור משהו טוב ובתור סוג של מתנה, הרי שבפועל לא תמיד כך הדברים. יש לא מעט מקרים שהאדם אומנם הלך לעולמו והוריש דברים מסוימים לצאצאיו, אך עם הזמן מתברר שהוא הוריש לא רק נכסים אלא גם חובות. לכן עולה השאלה האם ניתן לרשת חובות והתשובה היא חד משמעית כן. זו הסיבה שבגללה אם גם אתם מוצאים את עצמכם בסיטואציה שבה ירשתם חובות ולא רק נכסים, עורך דין הוצאה לפועל הוא האדם שאיתו כדאי לכם להתייעץ, ויפה שעה אחת קודם. אתם חייבים להבין מה אומר החוק, מה עליכם לעשות וכיצד ניתן יהיה לפעול בצורה הטובה ביותר בנוגע למצב שאליו נקלעתם.

תקופות שונות בירושה

כאשר מדברים על חובות שהנפטר העביר ליורשיו, חשוב לעשות אבחנה בין שתי תקופות שונות בתוך הירושה. כלומר, ישנה תקופה שלפני חלוקת העיזבון והתקופה שאחרי החלוקה. בתקופה שפני החלוקה החובות, ולא משנה על כמה הם עומדים, חלים על העיזבון בלבד ולא על היורשים. לעומת זאת, כל עורך דין הוצאה לפועל יידע לספר לנו שאחרי חלוקת העיזבון היורשים יתחילו להתמודד עם החובות שהעביר להם הנפטר. יש כמובן מקרים חריגים והסתייגויות שונות מהעניין הזה, מה שאומר שלפני שאתם פועלים בצורה ספונטנית ואולי מבצעים טעויות, כדאי יהיה לדבר עם עורך דין הוצאה לפועל שיוכל לסייע לכם בעניין. יש מקרים שבהם יהיו עוד גורמים שיוכלו לשאת בחובות, כמו לדוגמא שותפים עסקיים וכדומה, כך שלא בטוח שמייד כדאי לכם למכור את כל הנכסים שהועברו אליכם בירושה רק כדי להתמודד עם החובות.

לאיזה עורך דין כדאי לפנות?

כולנו יודעים לומר שבישראל יש הרבה מאוד עורכי דין שיוכלו לעזור לכם בכל תחום. זה נכון לגבי תחום ההוצאה לפועל והחובות אך זה נכון גם לגבי כל תחום אחר. לכן עולה השאלה לאיזה עורך דין כדאי לפנות ואין ספק שאתם צריכים לבחור לכם בקפידה עורך דין הוצאה לפועל. עוה"ד שלכם צריך להגיע עם ניסיון רב כי הניסיון הוא זה שינחה אותו לגבי הייעוץ שהוא ייתן לכם. חשוב לדעת שיש מקרים שבהם בהחלט כדאי יהיה לשלם כמה שיותר מהר את החובות, לפני שהם גדלים ולפני שהריביות עליהם הופכות להיות גבוהות מידי. מצד שני, לא תמיד זה המצב וכאן בדיוק נכנס הניסיון והידע של עוה"ד שלכם.

המוניטין והרזומה

לבסוף, בבואכם לבחור עורך דין הוצאה לפועל לטיפול בכל החובות שנקלעתם אליהם, אנחנו מציעים לכם גם לבדוק האם הוא אדם מוכר בתחומו. האם הוא צבר לעצמו מוניטין רציני בשנים האחרונות? והאם איתו אתם מרגישים שיש לכם על מי לסמוך? לא כל עורכי הדין מוכרים לטובה במערכת המשפט ולכן חשוב שתעשו גם חיפוש אודות איש המקצוע שאיתו אתם מתייעצים. שימו לב, בין השאר, על כמה עומד שכר הטרחה שהוא יגבה מכם כי גם בנושא הזה חבל לבחור את עוה"ד שהמחירים שלו הם הגבוהים ביותר בשוק.

 

Call Now Buttonדילוג לתוכן