שרותי נוטריון אקספרס

משרד עורכי דין ונוטריון משה אלפסי
שירותים ותרגומים נוטריונים - 03-7266666
נוטריון - המדריך השלם
נוטריון - ערך מוסף
נוטריון - שירותים ותרגומים 03-7266666

בישראל של שנת 2023 אנו צופים כי תהיה עלייה חדשה שוב בתחום זה של האזנות סתר, אם בעבר האזנת סתר הייתה עבירה שלא היינו נתקלים בה באותה תדירות כמו היום, כעת אנו עדים למצב בו עבירה זאת תופסת תאוצה רבה. זאת בשל התפתחות הטכנולוגיה, המחיר הזול של מכשירי האזנות סתר, הנגישות של אותם מכשירים שכל אחד יכול לרכוש אותם בקלות. לכן, עבירה זאת תופסת תאוצה ועתידה להיות נפוצה הרבה יותר בעתיד.

למה שנרצה לבצע האזנת סתר?

הרי ידוע שמדובר על עבירה קיצונית מאוד, למה שמישהו ירצה לבצע עבירה כזאת. יש לכך לא מעט סיבות. הרבה מאוד הורים היום שולחים את ילדיהם לגן ומאוד חוששים. לכן, הם בכוונה תמימה ומרון להגן על ילדיהם מכניסים מכשיר האזנה לתיק של הילד ומבצעים עבירה פלילית מתוך כוונה טובה. כמובן כי ישנם סייגים במקרים אלו, אך חשוב לזכור כי מתוך הרצון להגן עולה עבירה ויש לעשות זאת בצורה נכונה.

האזנת סתר – אמנם ישנה עלייה בכמות העבירות אך היא לא חדשה

האזנת סתר היא פשע שקיים כבר מאות שנים ונעשה בלתי חוקי במדינות רבות.

בישראל ישנם שני סוגים של האזנה – האחד הוא האזנה או הקלטת שיחות ללא הסכמת צד אחד לפחות והשני הוא האזנה לשיחות ללא רשות.

עבירה זו ניתנת לעונש על פי חוק אך חשוב שאנשים ישימו לב שגם אם לא נתפסת, עדיין ניתן להאשים אותך בעבירה זו.

האזנת סתר – הגדרתה ע”פ החוק

ההגדרה המשפטית של האזנה היא "להאזין בסתר לשיחה פרטית של אדם אחר או להקליט אותו ללא הסכמתו של אותו אדם".

עבירה הכוללת מישהו שמאזין לשיחה פרטית מכונה האזנה. זה יכול להיעשות באמצעים פיזיים, כמו הקשה על קו טלפון או פריצה למחשב של מישהו. ניתן לעשות זאת גם באמצעים אלקטרוניים, כמו שימוש במיקרופון נסתר, מכשיר הקלטה או GPS.

ברוב המקרים, זה לא חוקי להאזין בכוונה לשיחות פרטיות של אחרים ללא הסכמתם. אם נתפסתם עושים זאת ואינכם פועלת מתוך כוונה להגן על עצמכם מפני פגיעה, אתם עלולים לעמוד בפני אישום פלילי.

חשוב להבין שגם אם אינכם מתכוונים להשתמש במידע למטרות רווח אישי, אתם עדיין זקוקים להסכמה מכל הצדדים המעורבים לפני הקלטת השיחות שלהם.

לסיכום

האזנת סתר היא אכן עבירה חמורה מאוד, אם אתם חושדים שמאזינים לכם או שאתם חשודים בביצוע עבירה, מומלץ להתייעץ עם עורך דין האזנת סתר מומחה בתחום שיוכל להנחות אתכם ולהעניק לכם את הייעוץ המלא והטוב ביותר להתמודד עם ההליך.

אין לראות באמור כל סוג של ייעוץ משפטי או המלצה לביצוע, לצרוך קבלת ייעוץ מקצועי יש לבחון כל מקרה לגופו ולהתייעץ עם עורך דין מומחה הבקיא בחוקים.

Call Now Button