שרותי נוטריון אקספרס

משרד עורכי דין ונוטריון משה אלפסי
שירותים ותרגומים נוטריונים - 03-7266666
נוטריון - המדריך השלם
נוטריון - ערך מוסף
נוטריון - שירותים ותרגומים 03-7266666

ביצוע עבירה פלילית בזמן הצבא מה חשוב שתדעו

מה קורה כאשר חייל צה"ל מבצע עבירה פלילית? זו שאלה שאיתה מתמודדים חיילי צה"ל רבים, כאשר הם שוקלים לנקוט בהליכים משפטיים לאחר שהואשמו בעבירות פליליות או ביצעו. אם נקלעתם לסיטואציה מהסוג הזה, ריכזנו עבורכם בשורות הבאות מידע שיכול להועיל לכם.

צה"ל הוא כוח הביטחון העיקרי של ישראל. הוא מורכב מחיילים אשר משרתים בשירות הסדיר, חיילי קבע שמשרתים בתור נגדים או קצינים, אזרחים עובדי צה"ל ועוד. ומה קורה אם חייל מורשע בדבר עבירה פלילית בזמן השירות? קודם כל, חשוב להבדיל בין חיילים לבין אנשי קבע, נגדים וקצינים, אזרחים עובדי צה"ל וכו'.

עבירה פלילית עשויה גם לפגוע בקריירה הצבאית

בעוד שחייל בשירות הסדיר עשוי להסתכל בגזר דין של כלא, אנשי קבע יכולים להסתכן בפגיעה ממשית בקריירה הצבאית שלהם. לא פעם, הצבא מעזיב אנשי קבע עם קריירה מפוארת בעקבות עבירות פליליות שבוצעו במהלך השירות.

פעמים רבות, דברי עבירה אלו מבוצעים על ידי אנשים שאין להם מושג שהם מבצעים פשע. בתרחישים אחרים יש איזושהי אי הבנה, או אי תקשורת שהובילה את אותו איש צה"ל לבצע את העבירה. כך או כך, יהיה חשוב לקבל סיוע של עורך דין צבאי פלילי.

קבלו סיוע של עורך דין צבאי כמה שיותר בהקדם

שימו לב, אינכם חייבים להסתייע בשירות של עורך דין צבאי אלא אפשר גם לקבל את השירות של עורך דין אזרחי פלילי. יחד עם זאת, קחו בחשבון שאם אתם מסתייעים בשירות עו"ד צבאי, הוא כנראה יכיר את הדינים הצבאיים הרבה יותר טוב מעורך דין אזרחי שעוסק בדינים פליליים.

עוד חשוב לדעת, בישראל קיימות מספר עבירות שעלולות לגרור עונש מאסר בפועל בצבא הישראלי. שיעור הפשיעה הפלילית בקרב חיילים ישראלים נמוך מ-2% ע"פ מחקרים מסוימים, אך עדיין חשוב לדעת איזה סוג של פשע ביצעתם כדי שתוכלו לתכנן את אסטרטגיית ההגנה שלכם בהתאם.

מה העונש הצפוי על כל עבירה פוטנציאלית בצבא?

כמו כן, חשוב לדעת כמה זמן תשהו בכלא על כל עבירה פוטנציאלית, כדי שתוכלו לתקצב את זמנכם בהתאם ולנסות להמתיק את גזר הדין הצפוי לכם. בנוסף, נוהג טוב הוא לפנות לסיוע של עורך דין צבאי בהקדם האפשרי.

אל תמתינו ותתעכבו עם קבלת סיוע משפטי, עדיף שעורך הדין יהיה מעורב כבר בתחילת התיק. חשוב לזכור שהחוק אינו מגמיש את עצמו, ואף אחד לא יבוא לקראת חייל או איש קבע שביצעו עבירה פלילית. אנשי צה"ל שיבצעו עבירה פלילית במהלך שירותם בצה"ל יועמדו לדין וענישה, כשם שכל אזרח אחר יועמד לדין על ביצוע עבירה פלילית. זה מנוגד לחוק שאנשי צה"ל יבצעו פשעים מסוימים מחוץ לתפקידם הרשמי, כגון תקיפה, החזקת נשק בלתי חוקי, גניבה של כספי ציבור, התחזות לדרג בכיר ועוד. על כל עבירה שמבצעים אנשי צה"ל יש עונשים אזרחיים וצבאיים כאחד.

 

Call Now Button