שרותי נוטריון אקספרס

משרד עורכי דין ונוטריון משה אלפסי
שירותים ותרגומים נוטריונים - 03-7266666
נוטריון - המדריך השלם
נוטריון - ערך מוסף
נוטריון - שירותים ותרגומים 03-7266666

באילו סיטואציות כדאי לבעלי עסקים להשתמש בשירות של נוטריון?

בעל עסק או בעל חברה? כדאי לדעת כי על פי חוק, נוטריון צריך להיות עורך דין וותיק, בעל הסמכה לשמש גם כנוטריון מוסמך. מדוע זה חשוב לבעלי עסקים – מפני שמתוקף ההסמכה, הוא מספק שירותים משפטיים נוספים על אלה שמספק עורך דין רגיל. בשורות הבאות נציג כמה סיטואציות שבהן בעלי עסקים יפיקו תועלת משירותיו הטובים של נוטריון מוסמך.

אישור תרגומים של מסמכים פיננסיים

אם ניקח לדוגמא בעל עסק שרוצה להתרחב לחו"ל, הרי שנוצר מצב שבו הוא צריך להציג מסמכים עסקיים ופיננסיים לרשויות זרות. כך הדבר גם במידה והוא זקוק למימון מבנק במדינה זרה. ברגע שלבעל עסק ישנו רואה חשבון שחותם על מסמכים פיננסיים, עדיין לא ניתן להציג אותם כך בפני רשות זרה. כאן נכנס לתמונה נוטריון. תחילה הנוטריון או עובד ממשרדו מתרגם את המסמכים לשפה הזרה הרצויה. לאחר מכן מגיעה חתימה וחותמת נוטריונית שמעידה על האותנטיות של התרגום ועל סוג המסמך שבו מדובר.

אישור אותנטיות של חתימה או מסמך

בעל עסק עשוי להידרש במסגרת עסקיו לחתום על מסמך כזה או אחר. לא תמיד החתימה יכולה להיעשות במעמד כל הצדדים הקשורים להסכם או לחוזה. ניתן להתגבר על הקושי הזה באמצעות שירות של נוטריון. בעל עסק יכול לחתום עם מסמך מול הנוטריון, המאשר כי ראה את מעשה החתימה ומעיד על האותנטיות של המסמך. לאחר מכן, גם צד נוסף להסכם יחתום על המסמך, בנוכחות אותו נוטריון עצמו או נוטריון נוסף. כך ניתן להתגבר על מרחקים גיאוגרפיים או על מצבים שבהם הגורם העסקי עסוק, אינו יכול להגיע ברגע מסוים או שנמצא בחו"ל ועדיין רוצים לקדם יוזמה עסקית.

אישור פעולה בשם תאגיד

אדם המשמש כמורשה פעולה מצד תאגיד עסקי מוכר, עשוי להשתמש בשירותו של נוטריון לתכלית נוספות. הנוטריון מאשר במקרים כאלה כי מי שחתם על מסמך (למשל מנכ"ל, סמנכ"ל או מורשה חתימה אחר), חתם על המסמך בצורה חוקית, בשמו של תאגיד מוכר.

אימות נאמן למקור

כאשר עסק או נציג של עסק אמור לספק מסמך עסקי מקורי, הנוטריון יכול לשכפל את המסמך ולתת לכל עותק מעמד משפטי של מסמך מקור. הדבר נעשה לדוגמא על ידי רישום "נאמן למקור" ואימות נוטריוני. כך מציין הנוטריון כי ראה בעיניו את המקור והוא מעיד על כך שהגם העותק זהה בכל למסמך המקורי.

ככלל, נוטריונים מסייעים בסיטואציות שבהן יש צורך להעביר מסמכים משפטיים תקפים, פיננסיים או חוזים והסכמים, בין רשויות ומדינות שונות. לעיתם הם יוסיפו חותמות שמקנות נופך בין לאומי כגון אפוסטיל, יתרגמו בין שפות שונות ובמקרים מסוימים אף ישמשו כעדים. גם בעל עסק שמעוניין להעביר את העסק לצאצאיו או להכין צוואה שבה הוא מחלק את רכושו הכולל, יוכל להיעזר בעורך דין – נוטריון.

 

 

Call Now Button