שרותי נוטריון אקספרס

משרד עורכי דין ונוטריון משה אלפסי
שירותים ותרגומים נוטריונים - 03-7266666
נוטריון - המדריך השלם
נוטריון - ערך מוסף
נוטריון - שירותים ותרגומים 03-7266666
page

באילו מקרים יש צורך לפנות לעו"ד רשלנות רפואית?

בישראל מוגשות קרוב לחמשת אלפים תביעות רשלנות רפואית בכל שנה. אם גם אתה חושד שנפגעת בעקבות טיפול רשלני של איש צוות רפואי, פנה בהקדם אל עו”ד רשלנות רפואית כדי לבחון את זכאותך לפיצוי ולאמוד את סיכוייך להצליח לזכות בתביעה שתגיש בגין רשלנות רפואית.

קורבנות של רשלנות רפואית שהם או שיקיריהם נפגעו וניזוקו עקב טיפול רפואי רשלני שואלים את עצמם הרבה שאלות:

  • באילו מקרים יש לפנות לייעוץ משפטי בנושא רשלנות רפואית?
  • איך לפעול אם נפגעתי עקב רשלנות רפואית?
  • האם המקרה שלי נחשב לרשלנות רפואית?
  • מה הסיכוי לזכות בפיצוי עקב רשלנות רפואית?
  • כמה כסף מקבלים בגלל רשלנות רפואית?

כל התשובות – במאמר שלפניכם.

חשד לרשלנות רפואית? פנה לקבלת ייעוץ משפטי

התשובה לשאלה באילו מקרים יש לפנות לייעוץ משפטי בנושא רשלנות רפואית מסתכמת במילה אחת – חשד. מספיק קיומו של חשד כדי לאתר עו"ד רשלנות רפואית בעל ידע, כלים וניסיון מתאימים ולפנות אליו לקבלת ייעוץ משפטי בנושא רשלנות רפואית. זאת משום שאתה, כמטופל מן השורה שאין לו ידע מקצועי ואיננו איש רפואה בעצמו וגם אין לו ידע משפטי מספיק, אינך יכול לדעת אם היתה או לא היתה רשלנות רפואית במקרה שלך, ואין לך תשובות לשאלות הרבות שמתרוצצות לך בראש. על כן, בכל מקרה של חשד, בכל מקרה בו אתה חושב, מרגיש או תוהה האם במקרה שלך היתה רשלנות רפואית – פשוט גש להתייעץ עם עורך דין ותקבל תשובות לכל השאלות.

איך לפעול אם נפגעתי עקב רשלנות רפואית?

בשלב הראשון, כאמור, עליך לפנות לעורך דין רשלנות רפואית. בפגישה עם עורך הדין תעבור תשאול מקיף ועורך הדין ישיב לך על כל שאלותיך. אם עורך הדין יתרשם שיש סיכוי להוכיח רשלנות רפואית, הוא יגיש בשמך תביעת רשלנות רפואית וידרוש פיצוי בגין נזקים שנגרמו לך בעקבותיה.

מאחר שכל מקרה הוא ייחודי ונסיבות המקרים אינן דומות, תוכל כבר עכשיו, טרם הפנייה לעורך דין, להבין מספר עובדות כלליות בנוגע לתביעות רשלנות רפואית. כמובן, עו"ד רשלנות רפואית שייחשף לתיאוריך ידע להשיב במדויק לכל השאלות ולתפור חליפת ייעוץ משפטי המותאמת למידותיך, ועד שזה יקרה תוכל להיעזר בתשובת ובהסברים להלן.

האם המקרה שלי נחשב לרשלנות רפואית?

כדי להשיב לשאלה זו, עליך לבחון את נסיבות המקרה שלך. ככלל, תוכל לתבוע פיצוי בגין נזק שנגרם לך עקב רשלנות רפואית אם היו נסיבות בהן איש צוות רפואי שטיפל בך התנהל ברשלנות ולא נהג כפי שמצופה ממנו. למשל, כשמדובר ברופא שאולי התרשל יש לבדוק האם התנהל כמו רופא סביר, האם הפעיל שיקול דעת מקצועי ופעל בסטנדרטים סבירים. אם הרופא פעל שלא באופן סביר ובעקבות פעולותיו נגרם לך נזק, תוכל להגיש תביעת רשלנות רפואית ולקבל פיצוי בגין הנזקים שנגרמו בגלל התנהלות הרופא.

כמה כסף מקבלים בגלל רשלנות רפואית?

סכום הפיצויים שמקבל אדם שניזוק עקב רשלנות רפואית תלוי בנזקים. ישנם נזקים מגוונים שעשויים להיגרם, ולשם קביעת הפיצוי המגיע בגינם בוחנים מהו הנזק הכלכלי ומחשבים את סך כל הנזקים והמחירים שגבו מהניזוק. לשם ביצוע מדויק ומושכל של חישוב זה – חישוב הנזק – יש צורך בידע ובכלים משפטיים, וזוהי מלאכתו של עו"ד רשלנות רפואית.

 

Call Now Buttonדילוג לתוכן