שרותי נוטריון אקספרס

משרד עורכי דין ונוטריון משה אלפסי
שירותים ותרגומים נוטריונים - 03-7266666
נוטריון - המדריך השלם
נוטריון - ערך מוסף
נוטריון - שירותים ותרגומים 03-7266666

איך כותבים חוות דעת משפטית?

על מנת להציג טענות ולבסס טיעונים, יש להביא חוות דעת משפטית בפני בית המשפט. היא נדרשת בעיקר כאשר הדיון המשפטי, עוסק בכל מיני סוגיות מקצועיות הקשורות לתחומים שאינם תחומי ההתמחות של השופט. באמצעות שימוש בחוות דעת כזאת, ניתן לסייע לטענות של כל הצדדים המשתתפים במשפט וכמו כן להביא בפני השופט, מידע מקצועי וגם אמין, עליו הוא יוכל להישען בהכרעתו.

המשיכו בקריאה וגלו מהו שירות חוות דעת מומחה ומי מספק אותו ומהם התנאים שיש לעמוד בהם, על מנת שחוות הדעת תכתב בצורה המקצועית והמוצלחת ביותר. מוכנים? אנחנו מתחילים!

שלבים שיש לקחת בחשבון כאשר כותבים חוות דעת משפטית

על מנת שתוכלו להשתמש בחוות הדעת והיא תשמש אתכם כמו שצריך, היא צריכה להיות כתובה בצורה המקצועית והטובה ביותר. כאן נחדד ונבהיר, שאין חוקים ותקנות על פיהם היא צריכה להיות כתובה, אך כן יש להקפיד על פרמטרים שסייעו בכך. מהם הפרמטרים? המשיכו בקריאה…

שלב מס' 1 – מצאו את המומחה

יש לאתר איש מקצוע שיוכל לתת חוות דעת בכל הקשור לדיון המשפטי שלכם. עליו להיות מוסמך, מדופלם ומוערך. כך תהיו בטוחים שאף אחד לא יטיל ספק בחוות הדעת שלו. בדקו שיש לו כמה שנות ניסיון בתחום ובעיקר שהוא מנוסה בכתיבת חוות דעת משפטיות. כך תבטיחו לעצמכם שהניסוח יהיה תקין.

שלב מס' 2 – הכירו היטב את נושא הדיון

על מנת שהמומחה מטעמכם שאחראי על כתיבת חוות הדעת, יוכל לתת חוות דעת שיש לו ערך, יהיה עליו לראות את כל הממצאים בעצמו ומה הכוונה? נניח ומדובר על חוות דעת רפואית, אז עדיף שהוא יגיע ויפגוש את החולה ואם מדובר על תאונה או נזק לרכוש, אז עדיף שיגיע למקום האירוע. כך בהתאם לכל מקרה. כאשר יהיו כל העובדות והממצאים, אז יהיה אפשר לתת חוות דעת מקצועית ומבוססת.

שלב מס' 3 – נימוקים והסברים

חוות דעת היא מעין מסמך שמרכז את כל הפרטים וגם הנתונים בצורה כמה שיותר מדויקת וברורה. המטרה היא שגם מי שאינו בקיא בתחום, יוכל להבין את הדברים הכתובים בה. כמו כן, חוות הדעת צריכה להיות אובייקטיבית, מבוססת על ידע מקצועי והכי חשוב אמינה. אגב, כאן נציין ונאמר שגם המסקנות המוסקות מחוות הדעת, גם הן צריכות להיות מנומקות כמו שצריך. אגב, אם יש צורך במסמכים נוספים, חשוב מאוד שהם יוגשו יחד עם חוות הדעת.

טיפים שכדאי ליישם

בכל הקשור לחוות דעת משפטית, מומלץ ליישם את הדברים הללו:

-היעזרו אך ורק באנשי מקצוע שיש להם ניסיון בהגשת חוות דעת משפטיות.

-הימנעו מהגשת חוות דעת משוחדת.

-וודאו שחוות הדעת מנוסחת בצורה מקצועית, בשפה רשמית וכמו כן היא ללא טעויות כתיב וללא טעויות תחביר. כמו כן, יש לוודא שהניסוח לא ניתן לפרשנות נוספת ושהוא חד משמעי.

 

 

Call Now Button