שרותי נוטריון אקספרס

משרד עורכי דין ונוטריון משה אלפסי
שירותים ותרגומים נוטריונים - 03-7266666
נוטריון - המדריך השלם
נוטריון - ערך מוסף
נוטריון - שירותים ותרגומים 03-7266666

רכישת דירה יד שנייה – כך תעשו את זה נכון

 

במידה ואתם מעוניינים לשדרג את תנאי המגורים שלכם והחלטתם על רכישת דירה יד שנייה, חשוב שתהיו מודעים למספר דברים חשובים, בטרם החתימה על חוזה הרכישה.

ריכזנו עבורכם את כל המידע הרלוונטי. אנחנו מזמינים אתכם להמשיך בקריאה…

דירות יד שנייה

אפשר להגיע אליהן דרך משרד תיווך. יש משרדי תיווך בכל הארץ. לדוגמה, אם אתם מחפשים דירות יד שנייה למכירה בעיר הרצליה, פנו למשרד תיווך בהרצליה. קחו בחשבון שבמידה ואתם לוקחים את השירות ממשרד תיווך, אתם תצטרכו לשלם עמלה בגובה 2 אחוזים ממחיר הדירה. אפשרות נוספת, היא לבצע חיפוש ישיר של דירות יד שנייה. זכרו שכאשר מדובר על דירה יד שנייה, חשוב מאוד לבדוק את המצב הפיזי שלה. מומלץ מאוד להיעזר בבעלי מקצוע וזאת על מנת שיהיה אפשר לאתר כל מיני ליקויים הנדסיים, חריגות בנייה ובכלל שיהיה אפשר לדעת מהו המצב של התשתיות ובכלל לוודא את תקינות התריסים, הברזים, הארונות ועוד. לפני שאתם מחליטים על הרכישה, מומלץ לבקר בדירה יותר מפעם אחת ובשעות שונות במהלך היום. כך תוכלו לבדוק את מצב האור בדירה וכמובן את כיווני האוויר. כמו כן, מומלץ להגיע על מנת לבדוק האם יש מפגעי רעש או פעילויות מפריעות וכמובן הכי חשוב – אפשר גם לבדוק מיהם השכנים. מלבד בדיקת הדירה, יש גם לבדוק את מראה השכונה, האם יש מוסדות חינוך קרובים, האם יש מרכזי קניות ועוד.

בדיקות הכרחיות במקרקעין

כאשר מדובר על דירה יד שנייה, יש לבדוק את נסח הטאבו של הדירה. כך תוכלו לקבל מידע על הדירה ולבדוק אם היא אכן רשומה בטאבו, האם זכויות המוכר רשומות בבעלותו וכמו כן תוכלו גם לקבל פרטים נוספים כמו האם הדירה משועבדת, האם יש עיקולים, הערות אזהרה ועוד. שימו לב ששטח הדירה הוא זהה לחלוטין לשטח שרשום בחשבון הארנונה.

בררו את כל העלויות הצפויות לכם

קחו בחשבון את עלות הדירה ואת כל ההוצאות הנלוות לתהליך הרכישה. בדקו שכל העלויות תואמות את התקציב שיש ברשותכם. הוצאות נלוות הן עמלה למתווך (אם אכן לקחתם את השירות), שכר טרחה לעורך דין מקרקעין, תשלומי מס רכישה, תשלום ליועץ משכנתאות ואגרות נלוות לרישום הדירה בטאבו. כמו כן, צפויות לכם הוצאות נוספות כמו, תשלום לאורזים ומובילים על כל תהליך מעבר הדירה, תשלום לטכנאים ולבעלי מקצוע נוספים כמו, שמאי מקרקעין.

להיעזר בעורך דין מקרקעין

חשוב למצוא עורך דין מומלץ שיש לו ידע וניסיון בעסקאות נדל"ן. הוא כבר יבצע את כל הבירורים והבדיקות הנדרשות לגבי הדירה. כמו כן, הוא יספק לכם ליווי מקצועי לאורך כל שלבי הקנייה וייצג את האינטרסים שלכם בלבד.

חתימה על החוזה

מומלץ לחתום על זיכרון דברים בין שני הצדדים השותפים לעסקה. המסמך הזה מסמל שיש הסכמה עקרונית להעברת הבעלות על הדירה. לאחר מכן, כל הצדדים צריכים לחתום על חוזה המכירה בתוך זמן מוגדר. לאחר שיש חתימה על החוזה ושולמו המיסים הנדרשים, יש להמשיך לרישום הדירה בטאבו.

Call Now Button