שרותי נוטריון אקספרס

משרד עורכי דין ונוטריון משה אלפסי
שירותים ותרגומים נוטריונים - 03-7266666
נוטריון - המדריך השלם
נוטריון - ערך מוסף
נוטריון - שירותים ותרגומים 03-7266666

עורך דין מקרקעין – מתי תזדקקו לאחד ואיך בוחרים אותו?

בכל עסקת מקרקעין, כולל רכישה, מכירה, השכרה ושכירות של דירה או בית, חשוב להיוועץ ולקבל ליווי מטעם עורך דין מנוסה בתחום. הליווי המקצועי יסייע להתמודד עם השלבים השונים והבירוקרטיה בהליכים, להתגונן משפטית מפני אתגרים שעלולים להתרחש בעתיד, ואף – להוזיל לכם את העסקה. מתי חשוב להיעזר בעורך דין מקרקעין ואיך בוחרים עו"ד מקרקעים מנוסה ומקצועי שילווה אתכם נאמנה? כל זאת ועוד – לפניכם.

התפקידים של עורך דין מקרקעין

עורך דין מקרקעין תפקידו לטפל על פי חוק בכלל ההיבטים המשפטיים של כל עסקת מקרקעין או נדל"ן, כולל השכרה ומכירה של נכסים. הנה כמה מהתפקידים של עורך דין מקרקעין בעסקאות השונות:

  • בהשכרת דירה – הן הצד השוכר והן הצד המשכיר נדרשים להסכים על חוזה שכירות ולחתום עליו. תוכלו, אמנם, למצוא חוזים סטנדרטיים שאינם מותאמים אישית בשפע באינטרנט – אולם אם תידרשו להפעיל את סעיפי החוזה, לבקש הגנה משפטית או לתבוע על הפרת חוזה את השוכר או המשכיר שלכם – חוזה שכירות מותאם, איכותי, ומקצועי ישרת אתכם נאמנה. על אף שאין כלל כזה, בדרך כלל על כתיבת חוזה השכירות אמונים בעלי הנכס המושכר, ואילו השוכרים מתבקשים רק לחתום על החוזה. גם במרה של שכירות – חשוב לעבור על חוזה השכירות עם עורך דין מקרקעין, כדי לוודא שאתם לא מתחייבים לסעיפים שלא תוכלו לקיים וכדי לעדכן את החוזה בטרם תחתמו עליו ובהתאם ליכולות שלכם
  • ברכישת דירה – הליך רכישת דירה הינו בעל היבטים בירוקרטים ומשפטיים רבים – החל מבירור פרטי הנכס המדובר, כולל הבעלות עליו, משכונים שלו, והפרטים הרשמיים שלו כמו גודל במ"ר; וכלה בהעברת הנכס בטאבו על שם המוכרים. בדרך – יהיה צורך לטפל בחוזה רכישה, בתשלומי מיסים על פי חוק, ועוד. במקרים ל רכישת דירה המיועדת לינוי בינוי – ההליכים אפילו יותר מורכבים, כאשר הקבלן שקיבל אישור לפרוייקט מופיע ברישום הדירה בטאבו, ויש לקבל אישורו לעסקה. עורך דין מקרקעין ידאג לכל השלבים הבירוקרטים והמשפטים, יכין חוזה רכישה על פי הצורך, יגיש את המסמכים הנדרשים לרשויות, למנהל מקרקעי ישראל וללשכות רישום המקרקעין לצורך רישום הנכס בטאבו.
  • במכירת דירה – גם כאן, כבתהליך הרכישה של הדירה, מומלץ לקבל ליווי מקצועי של עורך דין מקרקעין החל בשלב הראשוני של הכנת חוזה מכר ראשוני עם ההסכמה על העסקה, המחיר, תאריכים וכדומה (אגב, מדובר במסמך משפטי מחייב) – וכלה במסירת המפתחות.

איך בוחרים עורך דין מקרקעין מקצועי?

עורכי דין הם אנשי מקצוע בעלי תחומי התמחויות מגוונים. על מנת לאתר עורך דין מקצועי לענייני מקרקעין, מומלץ לבחור בעורך דין שזה תחום ההתמחות הראשי שלו, ושיש לו ניסיון וידע תיאורטי בחוק המקרקעין בישראל ובעסקאות מקרקעין רבות דומות לשלכם.

השתדלו לקבל המלצות – ממכרים או מפלטפורמות אמינות ונטולות פניות ברשת להמלצה על עורכי דין בתחום.

ובסופו של דבר (ואולי הכי חשוב) – בחרו בעורך דין מקרקעין שאתם מתחברים אליו.

לא פעם, תהליכים של עסקאות מקרקעין הם תהליכים ארוכים (לעיים אף יותר משנה), בעלי רגעים של משבר וצורך בפתרון בעיות מקצועי – גם בהיבטים המשפטיים והבירוקרטים. הבחירה בעורך דין מקרקעין איכותי, תסייע לכם לדעת שיש איש מקצוע לצידכם, שיציע שלל פתרונות לכל בעיה – ואף ימנע בעיות עם ניהול מקצועי וחשיבה מקדימה להגנה משפטית מקיפה באמצעות הסכם העסקה.

Call Now Button